Öğrenciler sahil temizliği yaptı

Öğrenciler sahil temizliği yaptı

Beyşehir’de, ortaokul öğrencileri temiz çevreye dikkat çekmek için göl sahilinde çevre temizliği yaparak atık çöpleri topladı.

Beyşehir’in Aşağıesence Mahallesi’ndeki Aşağı Esence Ortaokulu’nda öğrenim gören bir grup öğrencinin katılımıyla çevre temizliğine dikkat çekmek amacıyla yapılan etkinliğe Beyşehir İlçe Belediyesi de destek verdi. Vuslat Parkta ve Beyşehir Gölü kıyılarında yapılan çevre temizliğine Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, Belediye Başkan Yardımcısı Kamil Göksu, okul öğretmenleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. ‘Geleceğimiz için, Çevremizi Temiz Tutalım” sloganıyla yaz aylarında yoğun ziyaretçi akınına uğrayan Vuslat Parkta ve Beyşehir Gölü kıyılarında temizlik yapan öğrencilerin torbaları pet ve cam şişelerle, naylon poşetlerle, metal atıklar ve meyve suyu kutuları gibi onlarca çeşit çöple doldu. Toplanan çöpler Beyşehir Belediyesinin temizlik araçlarıyla alınarak katı atık merkezine götürüldü.

Belediye Başkanı Murat Özaltun, Aşağıesence Ortaokulu Müdürünün “Beyşehir Gölü etrafında öğrencilerimize bir temizlik yaptıralım, hem çocuklarımızda çevre bilinci oluşsun, hem de büyüklerine örnek olsunlar” teklifiyle bu organizasyonu gerçekleştirdiklerini söyledi. Etkinliklerine verdiği destekten dolayı Belediye Başkanı Murat Özaltun’a teşekkür eden öğrenciler, 7’den 70’e herkesin çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmasını ve geleceğin kirletilmemesi gerektiğini söylediler.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.