Öğrenci Topluluklarına ‘kadın Eli’ Değecek

Öğrenci Topluluklarına ‘kadın Eli’ Değecek

Abant İzzet Baysal (AİBÜ) faaliyet gösteren öğrenci toplulukları, Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, ‘Öğrenci Etkinlikleri Komisyonu’na 3 üye seçti.

Abant İzzet Baysal (AİBÜ) faaliyet gösteren öğrenci toplulukları, Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, ‘Öğrenci Etkinlikleri Komisyonu’na 3 üye seçti. 1’i kız 8 öğrencinin aday olduğu seçimde, kız öğrenci en yüksek oyu alarak komisyona üye seçilmeyi başardı.

    AİBÜ Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda Öğrenci Toplulukları Başkanı Prof. Dr. Kenan Gümüştekin, öğrenci topluluklarının bağlı olduğu Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Dursun Özcan’la birlikte üniversitedeki 91 öğrenci topluluğunun başkanlarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda ‘Öğrenci Etkinlikleri Komisyonu’na üye seçimi de yapıldı.

    Prof. Dr. Kenan Gümüştekin, burada yaptığı konuşmada, öğrenci topluluklarına Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Öğrenci Toplulukları Kuruluş ve İşleyiş Yönergesi’ni hatırlatarak, faaliyetlerini bu yönergeye uygun olarak yapmak durumunda olduklarına dikkati çekti. Topluluklara, her yıl eğitim döneminin sonunda o yıla ait faaliyetlerin raporlarını sunmaları gerektiğine işaret eden Prof. Dr. Gümüştekin, aynı zamanda toplulukların yeni eğitim döneminin ilk ayı içinde de o yıl yapacakları faaliyetleri Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na vermeleri gerektiğini söyledi.

    Gümüştekin’in öğrencilerin sorularını yanıtlamasının ardından ‘Öğrenci Etkinlikleri Komisyonu’na üye seçimi yapıldı. 1’i kız 8 aday öğrencinin kendilerini tanıtmalarının ardından 91 öğrenci topluluğunun başkanları, en çok 3 öğrenci için oy kullandı. Kendini tanıtırken ‘Etkinlik komisyonuna kadın eli değsin diye düşünüyorum ve oylarınızı bekliyorum.’ diyen Zihin Engelliler Öğretmenliği Bölümü öğrencisi ve Yaratıcı Drama Topluluğu Başkanı Pınar Sancar, oylamanın sonucunda 27 oy alarak komisyona üye seçilmeyi başardı. 24 oy alan TÜHOM Başkanı Yılmaz Kara ile 21 oy alan Genç Tema Topluluğu Başkanı İsa Taş ise diğer üyeler oldu. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.