ÖĞ-DER 16 yaşında

ÖĞ-DER 16 yaşında

Millî Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın öncülüğünde şuurlu nesiller yetiştirmek için yola çıkan ÖĞ-DER, 16 yaşına girdi.

“Önce ahlâk ve maneviyat” düsturuyla faaliyetlerini sürdüren ÖĞ-DER, on binlerce öğretmen ve öğrencinin hayatına dokundu.

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) 16 yaşına girdi. Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ‘Türkiye’nin gençleri şuurlu öğretmenler elinde yetişecektir’ sözüyle kurulan ÖĞDER 16 yılı geride bıraktı. Şuurlu nesiller yetiştirmenin şuurlu öğretmenlerin elinden geçtiği bilinciyle 16 yıldır faaliyetlerine devam eden ÖĞ-DER, eğitimin merkezine ‘Önce Ahlak ve Maneviyatı’ koyarak imanlı gençliğin yetişmesine öncülük etti.

ON BİNLERCE ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİNİN HAYATINA DOKUNDU

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın öncülüğünde 12 Ekim 2005 tarihinde kurulan ÖĞ-DER, 16 yaşına girdi. Eğitim faaliyetlerinin merkezine ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ düsturunu koyan Şuurlu Öğretmenler Derneği, geride bıraktığı 16 yılda on binlerce öğretmen ve öğrencinin hayatına dokundu. Her geçen gün daha fazla öğretmen ve öğrenciye ulaşan ÖĞ-DER, şuurlu bir neslin yetişmesi gayesiyle gece gündüz çalışıyor.

“GENÇLER ŞUURLU ÖĞRETMENLERİN ELLERİNDE YETİŞECEK”

ÖĞ-DER Genel Başkanı Hamdi Sürücü, “ÖĞ-DER’in kurulmasının fikri sahipliğini yapan kıymetli Erbakan Hocamız her zaman eğitime, eğitimciye ve gençliğe büyük önem vermiştir. Okul kurdelasını keserken bile okulun müdürüne: ‘Çocukların kalbine ne koyacaksınız?’ diye sorarak ahlak ve maneviyatı önemiyle hatırlatmıştır. Merhum Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın, ‘Eğitimde asıl mesele çocukların kalbine ne koyduğunuzdur’ sözünü hatırlatmak istiyorum. Çocuklarımızın kalbine Allah ve Peygamber sevgisi, vatan, millet sevgisi koymalıyız. ‘Türkiye’nin gençleri şuurlu öğretmenlerin elinde yetişecektir.’ ‘Yeniden Büyük Türkiye’yi sizlerin yetiştirdiği gençler kuracak’ diyerek ÖĞ-DER’in kurulmasına vesile olan kıymetli Hocamız, derneğimizin isminin önünde ‘Şuurlu’ isminin olmasını özellikle istemiştir. Bizler ÖĞ-DER olarak, Erbakan Hocamızın bıraktığı yüce dava yolunda bir nesil yetiştirmeyi vazife sayıyoruz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.