Obama ve Romney Türk'e emanet!

Obama ve Romney Türk'e emanet!

ABD'de başkanlık yarışının iki ismi Obama ve Romney'in web sitelerinin güvenliğini ABD'deki Türk firması sağlıyor.

ABD'de başkanlık yarışını sürdüren iki partinin web sitesinin güvenliğini bir Türk'e ait Comodo firması sağlıyor.
 
Comodo isimli firmanın kurucusu ve CEO'su Melih Abdulhayoğlu, hem Demokratlara hem de Cumhuriyetçilere internet güvenliği alanında destek vermekten gurur duyduklarını söyledi.
 
Amerikan başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi ve Demokrat adaylar kararını henüz vermemiş olan son oy sahiplerini kazanma yarışına devam ederken, hem Romney hem de Obama seçim kampanyalarını sürdürdükleri web sayfalarını bir Türk firmasına emanet etti.

GÜVENLİĞİ ONLARA EMANET 
 
İngiltere'de kurulduktan sonra 2004 yılında ABD'ye taşınan şirketin kurucusu Melih Abdulhayoğlu, yaptığı açıklamada, ''ABD başkan adaylarının web siteleri aracılığıyla milyonlarca dolar bağış toplanıyor. Bağışta bulunanların kimlik ve kredi kartı bilgilerinin güvenliği bu bakımdan çok büyük önem taşıyor. Biz, 2008 yılındaki ABD başkanlık seçimlerinde de Başkan Obama'nın seçim kampanyasını yürüttüğü web sayfasının güvenliğini üstlenmiştik'' dedi.
 
www.barackobama.com ve www.mittromney.com adresleri ile ABD'nin iki başkan adayının da internet kampanyalarının güvenli bir şekilde sürdürülmesi görevini üstlenen Türk firması Comodo, iCloud, Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi, New York Stock Exchange gibi birçok ''Fortune 500'' listesindeki şirketin de internet ortamında güvenli bir şekilde faaliyet yürütmesi için çalışıyor.

DÜNYA BİRİNCİLİĞİ ONUN ELİNDE 
 
Türkiye pazarına da 6 ay önce giren firma, High Assurance Secure Server ürününde yüzde 27 pazar payı ile dünya birinciliğini elinde bulundururken bu alandaki en büyük rakibi ise Amerikalı Symantec Group.
 
Comodo ayrıca bu alanda Go Daddy, Global Sign gibi diğer şirketlerin de önünde yer alırken dünya genelinde 500 bin kurumsal, 50 milyondan fazla da bireysel kullanıcıya hizmet veriyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.