O örnek alınmalı

O örnek alınmalı

Gazeteci-Yazar Ahmet Taşgetiren, Hz. Muhammedin 1400 yıldır insanlığa ışık gösterdiğini belirterek, Onun hayatı, mücadelesi ve kişiliği ile tüm insanlığa örnek olması gerektiğini söyledi

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Büyük Selçuklu Kültür ve Eğitim Vakfı Mevlana Kültür Merkezi’nde Gazeteci-Yazar Ahmet Taşgetiren’in  katıldığı ‘Hz. Muhammed ve Toplum’ konulu konferans düzenledi. Yoğun bir katılımın olduğu konferansta bazı davetliler ise oturacak yer bulamadı. Büyük Selçuklu Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Recep Öncel, halka hizmet etmenin en önemli şeklinin vakıflar ile yapıldığını ve Kutlu Doğum Haftası nedeni ile Hz. Muhammed hakkında bilgi verici toplantı düzenlediklerini, Hz. Muhammed’in sık sık selatü selam getirerek anılması gerektiğini söyledi. Vakıfların Hz. İbrahim zamanında başladığını belirten Öncel, “Osmanlı kurumları içinde vakıfların yeri tartışmasız çok önemliydi. Devletin bir koluymuş gibi hareket ederler. Bizimde hizmet ağımız gün geçtikçe genişlemekte ve yıllardır halkımızla sosyal, kültürel ve yardımlaşma alanında sık sık bir araya geliyoruz” dedi.

 

Gazeteci- Yazar Ahmet Taşgetiren, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kutlu Doğum Haftası’nda Hz. Muhammed’in hayatının işlenmesinin çok güzel ve faydalı olacağını belirtti. Taşgetiren, “Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı peygamberimizin merhamet yanının ele alınmasını kararlaştırdı. Peygamberimizin merhamet yanı bence şu anda insanlığın en çok ihtiyaç duyduğu çağdır” diye konuştu. Hz. Muhammed’in her bir yanının insanların bir ihtiyacını karşıladığını belirten Taşgetiren, geçen yıl ise Kutlu Doğum Haftası’nda Kur’an-ı Kerim’in ele alındığını dile getirdi. Hz. Muhammed’in izlerini insanlığın takip etmesi gerektiğini belirten Taşgetiren, “Biz öncelikle peygamberimizin gittiği yoldan gitmeye çaba sarf etmeliyiz. O’na kendimizi taşımaya çalışmalıyız” ifadelerini kullandı. Taşgetiren, Hz. Muhammed’in 1400 yıldır insanlığa ışık gösterdiğini belirterek, “Hayatı mücadelesi ve kişiliği ile tüm insanlar ve toplumlar için örnek bir şahsiyettir. O, insanlığa tebliğ ettiği kutsal ilke ve değerleri kendi kişiliğinde birleştirmiş bir dava ve cemiyet insanıdır” diye kaydetti. Taşgetiren, insanların öncelikle merhametli olmalı mıyım ve merhamet için nasıl bir terbiyeden geçmeliyim sorularını kendisine sorarak başlaması gerektiğine dikkat çekti.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.