O, kurtuluşun adresidir

O, kurtuluşun adresidir

Resulluha sevgi gecesinde konuşan İlyas Tongüç, Peygamberimizin tüm insanlığın üzerine rahmet olarak geldiğini ve kurtulmak için doğru yol arayan insanlığın kurtuluş adresi olduğunu söyledi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi tarafından Peygamber Efendimizin doğumunun 1440. yıl dönümü vesilesi ile ‘Resulullah’a Sevgi Gecesi ve Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması Ödül Töreni’ gerçekleştirildi. Mevlana Kültür Merkezi Sema Salonu’nda yapılan programa AGD Genel Başkanı İlyas Tongüç, AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, Saadet Partisi Selçuklu ilçe Başkanı Ali Mücevher, Sanatçı Mustafa Özcan Güneşdoğdu,  İran Kuran-ı Kerim Tilaveti Dünya Birincisi Hafız Ahmed Ebul Kasımi, Afganistan’dan Hafız Gavusittin Tahiri ve çok sayıda dinleyici katıldı. Sanatçı Mustafa Özcan Güneşdoğdu’nun Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programın açılışında konuşan Yusuf Güneş, “Gençliğimizin yozlaşma içinde olduğu dönemde Peygamber Efendimizi örnek almamız gerekir. Gençliğimizin Peygamberimizi örnek alması için Siyer-i Nebi Bilgi Yarışması düzenledik. Yarışmamıza 3 bin 500 öğrenci katıldı. Düzenlediğimiz yarışmaya beklentilerimizin çok üstünde müracaat yapıldı. Ayrıca yarışmamız çok faydalı oldu” diye konuştu.

‘KONYA MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN ÇADIRIDIR’

Merhum eski Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın ‘Konya Milli Görüş’ün çadırıdır’ sözünü anımsatarak sözlerine başlayan İlyas Tongüç ise, “Milli Görüş tüm gençliğe ulaşarak gençliğimizin kurtulması için çalışmaktadır. Biz Hz. İbrahim’in yanacağı ateşi söndürmeye çalışan ağzında su taşıyan karınca gibiyiz. Gençliğimizin yozlaşma içinde olduğu dönemde bizim dernek olarak bunu önlememiz gerekir. Dernek mensupları olarak üstümüze düşen vazifeleri ve sorumlulukları en iyi şekilde yapmalıyız. Bu anlamda işimiz hiç kolay değil. Ancak biz de gençliğimizin kurtulması için mücadele vermezsek, gençliğimiz kendi öz kültüründen uzaklaşıp gidecek” ifadelerini kullandı.

‘O, İNSANLIĞIN KURTULUŞ ADRESİDİR’

Hz. Peygamber’i anlatmaya ne kelimelerin ne de zamanın yeterli gelebileceğini söyleyen Tongüç, “Peygamberimiz tüm insanlığın üzerine rahmet olarak gelmiştir. Dünyanın adaletten, saygıdan ve eşitlikten yoksun olduğu dönem de tüm insanların kurtuluş adresi Peygamberimizdir. İnsanlar kurtuluşa ermek istiyorlarsa Peygamberimizin hayatını örnek alarak ona göre yaşamalıdır. Bugün tüm insanlığın aradığı adalet Peygamberimizin Veda Hutbesi’ndedir. Bugün dünyada Veda Hutbesi uygulansa, yeryüzünde ne savaş olur ne de kavga. Biz de Müslümanlar olarak Peygamberimizin sünneti olan hayatını örnek almalıyız. Onsuz yaşantımız hep sorunlu olacaktır. Bugün insanlığın girdiği girdabın kurtuluş yolu Peygamberimizdir” dedi. Günümüzde Müslüman topraklarının büyük kısmının işgal altında olduğunu da dile getiren İlyas Tongüç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Günümüz dünyası çok kötü bir durumda. Ülkemizde çocuklarımız kaçırılıyor. Müslümanlar işgal altında. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın altı oyulmuş durumda. Irak, Afganistan, Filistin, Libya savaş içindi. Batılı ülkeler sürekli üstümüze geliyor. Böyle bir durumdan kurtulmanın tek yolu yol göstericimiz Peygamberimizdir. Efendimizin gösterdiği yolda, durmak bilmeden çalışmalıyız. Ve çalışınca yeniden büyük Türkiye’yi kuracağız. Yeniden büyük Türkiye kurulduğunda Ayasofya müze olarak kalamayacaktır. Ayasofya ezanın okunduğu, namazın kılındığı cami olacaktır.”

Konuşmalar sonrası Sanatçı Mustafa Özcan Güneşdoğdu’nun konseri dinlendi. Siyeri Neb-i Bilgi Yarışması sonucu dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.