Nitelikli eleman yetiştirecek proje

Nitelikli eleman yetiştirecek proje

Karatay Belediyesi, Adese Alışveriş Merkezleri ve MÜSİAD Konya Şubesi ortaklaşa perakende satış yapan işletmeler için nitelikli eleman yetiştirme projesi hazırladı.

AB hibe programı çerçevesinde gerçekleştirilen proje kapsamında 300 kursiyere eğitim verilecek. Bu kursiyerlerden asgari 250’si işgücü perakende sektöründe işe yerleştirilecek.
Konuyla ilgili olarak Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ve projenin ortaklarından Adese ve MÜSİAD’dan yetkililer basın toplantısı düzenledi. Karatay Belediye binasında gerçekleştirilen toplantıda Mehmet Hançerli, projenin hedefi, bütçesi ve uygulanma süreciyle ilgili olarak bilgi verdi. Mehmet Hançerli, projenin işgücü ile işveren arasında köprü görevi yapılarak işgücüne katılmak isteyen kişilerin eğitilerek işverenlerle buluşmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Projenin toplam bütçesinin 198 bin 502 euro, AB’den alınan hibe miktarının ise 178 bin 652 euro olduğunu aktaran Mehmet Hançerli, “Projemiz sayesinde merkezimizde 15-24 yaş arası gençler ve kadınlar eğitilerek işgücüne katılım artırılarak kişilerin yaşam standardı yükseltilecek ve böylece bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlanmış olacaktır” dedi. 2009 yılı içerisinde başlaması beklenen projenin 6 ayda tamamlanacağına işaret eden Hançerli, projenin Türkiye’de kendi alanında ilk olma özelliğini taşıdığına dikkat çekti.
Adese Alışveriş Merkezleri Genel Müdür Yardımcısı Sıtkı Erben de Adese’nin 8 ilde 119 şubesi ve 2 bin 900 çalışanı ile Anadolu’nun en büyük organize perakende firması olduğunu vurguladı. Bu projede iştirakçi olarak yer almaktan mutluluk duyduklarını aktaran Sıtkı Erben, “Proje; organize perakende sektörünün nitelikli insan kaynağını karşılama çabası açısından önemli bir adım niteliğindedir. Bu projenin uygulanma sürecinde Adese olarak her türlü desteğimizi kursiyerlerimize sunacağız” dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.