Nisan 1 konseri yoğun ilgi topladı

Nisan 1 konseri yoğun ilgi topladı

Meram Belediyesi ile Yankı Müzik Merkezi işbirliğiyle organize edilen ve yaşları 4 ila 25 arasında değişen öğrenciler verdikleri Nisan Bir adlı konserle katılımcılara güzel bir müzik ziyafeti sundul

Meram Belediyesi ile Yankı Müzik Merkezi işbirliğiyle organize edilen ve yaşları 4 ila 25 arasında değişen öğrenciler verdikleri “Nisan Bir” adlı konserle katılımcılara güzel bir müzik ziyafeti sundular. Gecede ayrıca aynı grubun öğrencilerine ait resim serginin de açılışı yapıldı.

Konevi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konserden önce resim sergisinin açılışı yapıldı. Yankı Müzik Merkezi Yönetmeni Mustafa Onarıcı, “Meram Belediyesi ile müştereken ikincisini yaptığımız Nisan 1 Konseri ve Resim Sergisi en güzel sanatsal faaliyetlerimizden biridir. Amacımız çocuklarımızı, sanata daha fazla ilgi duyan birer toplum üyesi olarak yetiştirmektedir” dedi. Meram Belediyesi Başkan Vekili Übeyit Aça da, “Böyle bir organizasyona belediye olarak destek olmaktan büyük kıvanç duyuyoruz. Gençlerimizin yetişmesinde emeği olan öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu. Yankı Müzik Merkezi’nin resim öğretmeni Salih Geçimli de resim sergisi hakkında bilgi verdi. Protokol mensupları resim sergisini açtıktan sonra konsere geçildi. Yaşları 4 ila 25 arasında değişen Yankı Müzik Merkezi’nin öğrencileri yaklaşık 3,5 saat süren güzel bir konser verdiler. 18 ayrı grup halinde verilen konserde Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve enstrümantal müzikten güzel eserler yer aldı. Genç sanatçılar; Caddelerde Rüzgar, Samanyolu, Sevdan Olmasa, Yıldızlar Altında gibi sevilen eserleri de seslendirdiler. Öğrenciler bağlama, gitar, kanun ve diğer müzik aletlerini çalma konusunda büyük hüner gösterdiler.2 bölümlük konserin sonunda Meram Belediyesi Başkan Vekili Übeyit Aça, Yankı Müzik Merkezi Yönetmeni Mustafa Onarıcı’ya bir tablo ve teşekkür belgesi hediye etti. Konseri icra eden öğrencilere de birer teşekkür belgesi verildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.