Nilüfer Hacı Kemal Liseleri'nde Edebiyat Coşkusu

Nilüfer Hacı Kemal Liseleri'nde Edebiyat Coşkusu

Bursa’nın İnegöl ilçesinde bu yıl eğitim-öğretime başlayan Nilüfer Hacı Kemal Liseleri, 1.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde bu yıl eğitim-öğretime başlayan Nilüfer Hacı Kemal Liseleri, 1. Edebiyat Haftası şenlikleri düzenledi.

Çok sayıda etkinliğin düzenlendiği şenliklerde öğrenciler ‘en güzel imza’ yarışmasına büyük ilgi gösterdi. Tuğçe Ebrar Üdül’ün imzası birinciliğe layık görüldü. Hacı Kemal Liseleri Edebiyat öğretmenlerinden Mine Tarhan, öğrencilerde şahsi kimlik bilgisi oluşturma, kendini imza ile ifade etme kabiliyetlerini geliştirme ve imzanın kişinin en önemli göstergelerinden biri olduğunu vurgulama için etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade etti.

İmza yarışmasının ardından ‘slogan’ yarışması yapıldı. Hacı Kemal Lisesi konulu yarışmada öğrenciler en iyi sloganı üretmek için çaba gösterdi. Yapılan değerlendirmede ‘Geleceği Yönetmek İsteyenlerin Aydınlık Yolu: Hacı Kemal Liseleri’ sloganıyla Afra Dalgılıç birinci oldu.

Ferdi yapılan bu yarışmaların ardından kolektif çalışmalar yarıştı. Cumhuriyet konulu pano yarıyması ile münazara çekişmeli geçti. Ökul öğretmen ve idarecileri sınıfları gezerek panoları tek tek inceledi. Anadolu Lisesi 10-B sınıfı öğrencilerinin hazırladığı pano hem dizaynı hem de içeriği itibariyle birinci seçildi.

Hacı Kemal Liseleri konferans salonunda gerçekleştirilen münazarada ise sosyal medyanın yararları ve zararları tartışıldı. Sosyal medyanın yararlarını savunan 10-A sınıfı öğrencileri birinci oldu.

Şiir okuma yarışması ise 9. sınıf öğrencileri arasında yapıldı. ‘Adın Geçer’ adlı şiiri seslendiren Fen Lisesi 9-A sınıfı öğrencisi Muhammed Emin Özpınar yarışmanın birincisi oldu.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.