NEÜ’de Türk film müzikleri  anılarda yolculuğa çıkardı

NEÜ’de Türk film müzikleri anılarda yolculuğa çıkardı

Selçuklu Belediyesi Sanat Akademisi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı ortaklığında gerçekleştirilen Türk Film Müzikleri Konseri seyircinin beğenisine sunuldu.

Konserde Necmettin Erbakan Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gönül yönetiminde seslendirilen, gönüllere taht kurmuş ‘Türk Film Müzikleri’ sanatseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

GÜZEL BİR İŞ BİRLİĞİ OLUŞTURULDU

Selçuklu Belediyesi’nin birçok alanda olduğu gibi sanatta da öncü olması gerektiğini aktaran Başkan Pekyatırmacı, “Necmettin Erbakan Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı ile güzel bir işbirliği oluşturduk. Sanat akademisinde bugüne kadar binlerce öğrencimiz, binlerce hemşerimiz sanatla, müzikle, tiyatroyla buluştu. Kişisel gelişim alanında çok verimli çalışmalar yapıldı. Artık meyveleri alınmaya başlandı. Ben eminim ki burada elde ettiğimiz neticelerle sadece yerelde değil, TRT’de sahneye çıkabilecek ekibi ve organizasyonu oluşturmuş olduk” dedi. Necmettin Erbakan Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı’nın Türkiye’deki en nadide konservatuvarlardan bir tanesi olduğunu ifade eden Prof. Dr. Birekul ise, “Konservatuvarımızı, Prof. Dr. Mehmet Gönül hocam çok kısa sürede çok önemli yerlere getirdi. Selçuklu Belediyesi’nin de bu desteği, yapılan sanatın toplumla buluşmasını sağladı” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.