NEÜ Erasmus ağıyla destek alıyor

NEÜ Erasmus ağıyla destek alıyor

2023 Erasmus+ Ana Eylem 1 kapsamında, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 115 proje arasından desteğe layık görülen KA171 Projesi ile birlikte Necmettin Erbakan Üniversitesi, Erasmus ağına 11 yeni ülkeyi dâhil etti ve 52 bin 95 avro destek aldı.

Türkiye Ulusal Ajansı, 115 proje arasından, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Dış İlişkiler Erasmus Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan KA171 Projesi’ni onayladı. NEÜ bünyesinde yer alan öğrenci ve öğretim elemanlarının yurt dışında eğitim-öğretim deneyimleri kazanmalarının amaçlandığı KA171 Projesi ile Necmettin Erbakan Üniversitesi, Erasmus ağına 11 yeni ülkeyi dâhil etti ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 52 bin 95 avro destek aldı. Bu destekle NEÜ, Kosova, Bosna Hersek, Ukrayna, Kanada, Hindistan, Arnavutluk, Moldova, Azerbaycan, Cezayir, Ürdün ve Sudan'daki üniversiteler ile iş birliği yaparak öğrenci ve öğretim elemanı değişimini gerçekleştirebilecek.

Konu hakkında NEÜ Dış İlişkiler Ofisi Erasmus Koordinatörlüğü tarafından yapılan açıklamada, “2023 Erasmus+ Ana Eylem 1 kapsamında Yükseköğretim Öğrenci ve Personel Hareketliliği için sunulan proje önerilerinin değerlendirilmesi sonuçlandı. Hazırlamış olduğumuz KA171 Projemizin Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmesinden dolayı memnuniyet duyuyoruz. Bu kabul sayesinde, Üniversitemiz Kosova, Bosna Hersek, Ukrayna, Kanada, Hindistan, Arnavutluk, Moldova, Azerbaycan, Cezayir, Ürdün ve Sudan'daki partner üniversitelerle öğrenci ve akademik personel değişimi yapabilecektir. Projemize tahsis edilen bütçe 52 bin 095 avrodur ve projenin 2023-2024 eğitim-öğretim yılında uygulamaya konulması hedeflenmektedir” ifadelerine yer verildi.

MUHARREM DURSUN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.