Necmettin Erbakan Üniversitesi olsun

Necmettin Erbakan Üniversitesi olsun

Teknik Elemanlar Derneği (TEKDER) Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Küçükhemek, 27 Şubat 2011 Pazar günü vefat eden ve 01 Mart 2011 Salı günü Cumhuriyet tarihinin en kalabalık cenaze töreni ile Hakka

Teknik Elemanlar Derneği (TEKDER) Konya Şube Başkanı Hasan Hüseyin Küçükhemek, 27 Şubat 2011 Pazar günü vefat eden ve 01 Mart 2011 Salı günü Cumhuriyet tarihinin en kalabalık cenaze töreni ile Hakk’a uğurlanan Milli Görüş Lideri, 54. Hükümet Başbakanı ve ülkenin yetiştirdiği en kıymetli bilim-teknik insanlarından Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın isminin yaşatılması için talepte bulundu. Küçükhemek, Erbakan Hoca’nın isminin Konya Üniversitesi’ne verilmesi gerektiğine dikkat çekti.
Erbakan Hoca’nın, Türkiye ve dünya siyasetinin son yarım asırlık dönemine damgasını vurduğunu ve lider kimliğinin yanında, aynı zamanda değerli bir ilim-teknik adamı olma sıfatını da üzerinde taşıdığını söyleyen Hasan Hüseyin Küçükhemek, “O, mücahede ve mücadelelerle dolu hayatına 1948 yılında üniversiteden mezun olur olmaz bir ilim adamı ve bir hoca olarak göreve başladı. Vefat edinceye kadar geçen süre içerisinde bir değil birden fazla nesle hocalık yaptı. Bu yüzden o ‘Erbakan Hoca’ olarak tanındı, anıldı ve bundan sonra da öyle anılacaktır” dedi.
Siyasi hayatı boyunca hak bildiği doğrulardan hiçbir zaman taviz vermediğini söyleyen Küçükhemek, “1969’da Konya’dan başladığı ve asla durmadığı, durdurulamadığı bu yolda, hep ‘milli’ bir çizgide daima Hak’tan yana tavır aldı. Dün ne söylediyse bugün de aynısını dile getirdi. İnancından, mücadelesinden, azminden, kararlılığından, hiç tükenmek bilmeyen enerjisinden, ‘hayallerine ve icraatlarına kurşun sıksan yetişmez’ denilecek kadar geniş ufkundan, üstün zekâsından, başarısından dolayı o ‘Mücahit Erbakan’ olarak anıldı.
Erbakan Hoca, yaşanabilir bir Türkiye; insan haklarına bağlı, inanç ve düşünce özgürlüğünü esas alan bir hukuk devleti yapısının tesis edilmesi, eğitim sistemi ile milli ve manevi değerlerine bağlı bir gençliğin yetişmesi, İmam Hatip okullarının açılması, İlahiyat okullarının açılması, Kur’an kurslarının yaygınlaştırılmasında ülkemizde öncülük etmiştir
Bu bağlamda Teknik Elemanlar Derneği Konya Şubesi olarak şehrimize yeni kazandırılmakta olan Konya Üniversite’sinin isminin “Necmettin Erbakan Üniversitesi” olarak değiştirilmesini talep ediyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.