Nazif Yardımcı ödülleri sahiplerini buldu

Nazif Yardımcı ödülleri sahiplerini buldu

Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Konya Teknokent ve Yardımcı Holding tarafından ortaklaşa düzenlenen Nazif Yardımcı 2011 Çevre İçin Tasarım Proje Yarışması sonuçlandı

Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Konya Teknokent ve Yardımcı Holding tarafından ortaklaşa düzenlenen “Nazif Yardımcı 2011 Çevre İçin Tasarım Proje Yarışması” sonuçlandı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi. Törene Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Bilir, Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevat İnal, Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fatih Botsalı, Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Yardımcı Holding adına merhum Nazif Yardımcı’nın eşi Saime Yardımcı, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Bilir,  “Bulunduğu topluma çok değerli hizmetler sunmuş, sosyal projeler geliştirmiş, topluma yol gösterici davranışlarda bulunan merhum işadamı Nazif Yardımcı’yı bu yarışma vesilesiyle anıyoruz. Bu proje rutin olarak sürdürdüğümüz eğitime çok anlamlı katkılar sağladı. Yarışmada ödüle layık görülen projeler, teknik anlamdaki başarıların ötesinde çevreye olan zararları da en aza indirecek ürünlerin AB ölçütlerinde projelendirilmesi açısından çok önemlidir. Başarılı olan öğrencileri tebrik ediyorum. Artık sıradan bir üniversitenin dışında Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasında yer alıyoruz” dedi.

7 PROJEYE ÖDÜL VERİLDİ

Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevat İnal,  17 öğrencinin katıldığı yarışmada 14 öğrencinin projesinin değerlendirildiğini ve 7 projenin de ödüle layık görüldüğünü açıkladı. Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fatih Botsalı ise bu yarışmanın amacının doğal çevrenin korunması, çevre kirliliğinin önlenmesi, geri dönüşümün sağlanması, doğal kaynakların rasyonel kullanımına katkı sağlanması olduğunu bunların yanı sıra üniversite öğrencilerinin meslek yaşamlarında doğal çevre için neler yapabilecekleri konusunda fikir sahibi olmalarını sağlamak olduğunu vurguladı.

NAZİF YARDIMCI VEFALIYDI

Yardımcı Holding Yönetim Kurulu adına konuşan Saime Yardımcı, bu yarışmanın merhum eşi adına düzenlenmesinden onur duyduğunu belirterek, “O meslektaşlarına her zaman ‘Mesleğini sev, ne yaparsan yap ama en iyisini yap’ telkininde bulunurdu. Hayatı boyunca ilkeli yaşadı. Hoşgörü ve vefa onun en önemli özelliklerindendi. Burada onu anmamıza katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.” dedi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Daha sonra yarışmada dereceye giren projeler açıklanırken sahiplerine de ödülleri verildi.  ‘Yeşil Çatı İşlevleri’ başlıklı projesiyle birinci olan Cenk Azer Ardağı 3 bin TL, ‘Siyanür Adsorpsiyonu’ başlıklı projeleriyle ikinci olan Cihat Eken ile Selçuk Eymir’e 2 bin TL, ‘Sürdürülebilir Konut Birimleri’ çalışmasıyla üçüncü olan Ayşe Nihal Alodalı’ya ise bin TL ödül verildi. Yarışmada dereceye giren öğrenciler ile mansiyon ödülü alan Hasan Gündoğan, Ömer Bulut, Gül Tokay, Eda Tomurcuk, Gülşah Aslım ve Oğuzhan Özcan’a da birer Netbook hediye edildi.

 

ALİ SAİT ÖGE

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.