MÜSİADtan Lojistik Köy için ziyaret

MÜSİADtan Lojistik Köy için ziyaret

Konyaya Lojistik Köy kurulması için büyük çaba sarf edilen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi Lojistik Komitesi, hız kesmeden kamuoyu oluşturmak ve bu işin ciddiyetini an

Konya’ya ‘Lojistik Köy’ kurulması için büyük çaba sarf edilen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şubesi Lojistik Komitesi, hız kesmeden kamuoyu oluşturmak ve bu işin ciddiyetini anlatmak için ziyaretlere devam ediyor. Lojistik komitesi bu amaçla Konya Sanayi Odası ziyaret edildi. Ziyarette Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Döküm Kümelenme Dernek Başkanı Mehmet Ali Acar ile görüşüldü.

 

Ziyaret sebeplerinin fikir alış verişi yapmak olduğunu belirten MÜSİAD Konya Lojistik Komitesi Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, “Lojistik Köy’ün önemine binaen böyle bir komite kurarak çalışmalara başladık. Amacımız Konya’da bu işin kamuoyunun oluşması için bir adres belirlemek, o adres üzerinden tüm işleri yürütmek ve bir bilinç oluşturmaktır. Bu sebeple de çeşitli kurum ve kuruluş ziyaretlerine başladık. Her gittiğimiz yerde ortak payda altında Konya’nın sorunlarını konuşuyor, çözüm önerilerini tartışıyoruz. Temennimiz istediğimiz kamuoyunu oluşturduktan sonra Konya’ya Lojistik Köy Projesini kazandırarak, Konya’nın ihracatta yaşadığı sıkıntıları gidermektir” dedi.

 

Komitenin kurulmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Döküm Kümelenme Dernek Başkanı Mehmet Ali Acar ise, “Lojistik Köy’ün Konya sanayisinin önünü açacağına olan inancım tamdır. Zira sanayinin varlığı ile o varlığı dışarıya açmak ve hızlı bir şekilde sevkiyatı yapmak koparılmayacak bağlardır. Bu nedenle böyle bir çalışmaya girmiş olmanız, Lojistik Komitesini kurmuş olmanız takdire şayan bir durumdur. Konya adına bir kazanç sayılacak bu çalışmalar için biz de Konya Sanayi Odası olarak elimizden gelen her türlü desteği sağlamaya hazırız” diye konuştu.

 

‘SEVKİYATTA SIKINTI YAŞIYORUZ’

 

Kendisinin de bir ihracatçı olduğunu belirten Mehmet Ali Acar, “Bende bir ihracatçıyım. Maalesef benimde sevkiyatlar noktasında çok ciddi sıkıntılarım oluyor. Türkiye’nin kalbi konumunda olan Konya’nın bu kadar zor şartlar altında ihracat yapıp, mal sevk ediyor olması üzücü bir durumdur. Konya’dan Almanya’ya indirilen konteynır fiyatları, Trabzon’dan Almanya’ya indirilen konteynır fiyatlarından daha yüksek. Hal böyleyken pazardaki rakiplerinizle ciddi bir rekabet içerisinde olmanız çok zordur. Temennimiz bu lobi çalışmaları ile bu durumun bir an evvel aşılmasıdır” dedi.

 

Görüşmelerin sonunda Konya Sanayi Odası MÜSİAD Konya Lojistik Komitesine destek olmak için bir yönetim kurulu üyesini ve bir uzman çalışanını görevlendirdi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.