Müftüoğlu, güven tazeledi
Türkiye Bisiklet Federasyonu 1. Mali ve 2. Olağan Genel Kurulunda, Emin Müftüoğlu yeniden başkanlığa seçildi. Ankara Etap Altınel Otelde gerçekleştirilen genel kurulda, divan başkanlığına Hatip Çopur seçildi.
250 delegenin oy hakkının bulunduğu seçimde, 130 delegeden 117’sinin oyunu alan Müftüoğlu, 3. kez federasyon başkanlığına seçildi. 11 oyun geçersiz sayıldığı oylamada, 2 oy da boş çıktı. Müftüoğlu, burada yaptığı konuşmada, geride kalan dönemde birçok ilki başardıklarını belirterek, “32 yıl sonra ilk kez dağ bisikletinde Bilal Akgül olimpiyatlara katıldı. Türkiye, ilk kez Avrupa Dağ Bisikleti Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ilk kez Dünya Bisiklet Birliği (UCI) tarafından 2.1 kategorisine yükseltildi. İlk kez çipli elektronik sonuç sistemi, federasyonumuza kazandırıldı. Bu ilkler, önümüzdeki dönemde de devam edecek” diye konuştu.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.