Müftünün Öğrenci Evi Yorumu: Toplumun Değerleri Saf Dışı Edilmemeli

Müftünün Öğrenci Evi Yorumu: Toplumun Değerleri Saf Dışı Edilmemeli

Ankara Müftüsü Prof. Dr. Mefail Hızlı, öğrenci evlerinde kız-erkek öğrenci tartışmaları ile ilgili olarak, toplumun değerlerine dikkat çekti.

Ankara Müftüsü Prof. Dr. Mefail Hızlı, öğrenci evlerinde kız-erkek öğrenci tartışmaları ile ilgili olarak, toplumun değerlerine dikkat çekti. Bu sorunun cevabının bireysel olarak önce aile içerisinde aranması, ama toplumun değerlerinin de asla saf dışı edilmemesi gerektiğini vurgulayan Hızlı, “Dini bakımdan bunun mesuliyeti bir tarafa, toplumsal bakımdan daha büyük sorunlar çıkarması da elbette su götürmez bir gerçektir. Toplumun değerlerini de hep birlikte milli değerlerimiz olarak ayakta tutmamız gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ankara Müftüsü olarak atanan Hızlı’yı makamında ziyaret etti. Kabul sırasında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Hızlı, öğrenci evleri tartışmaları ile ilgili değerlendirmede bulundu. Hızlı, "Biz şunu söyleyebiliriz, aslında geleneklerimizle yaşayan bir milletiz. Bütün toplumun çok değer verdiği, ailesine yakıştırdığı, topluma ve millete, getirdiği değerlere yakıştırdığı bir hayat düzeni var. Onun için bu sorunun cevabı bireysel olarak önce aile içerisinde aranmalı, ama toplumun değerleri asla saf dışı edilmemeli. Onlarla birlikte biz bir bütün olduğumuzu biliyoruz." diye konuştu.

"TOPLUMSAL DEĞERLERİMİZ GÖZ ARDI EDİLMEYECEK ÖNEMLİ İÇERİKLERE SAHİP"

Hızlı, şu ifadeleri kullandı: "Öğrencilerimizin, hepimizin üniversite düzeyinde çocukları var, toplumsal değerlerimiz var, İslami anlamda geleneklerimizden getirdiğimiz değerlerimiz var. Bu değerlerle biz yaşıyoruz, bu değerlerle de biz bir bütünüz. Bunu zedeleyecek her türlü davranışın aslında bizim topluma da zarar getireceği kanaatindeyim. Kendi adıma ifade etmek isterim. Dini bakımdan bunun mesuliyeti bir tarafa, toplumsal bakımdan daha büyük sorunlar çıkarması da elbette su götürmez bir gerçektir. Ben şu anda fiilen, resmen yapılan bir şey bilmiyorum. Bundan sonra da belki bir takım düzenlemeler olacaktır, ama dini bakımdan bizim toplumsal değerlerimizin göz ardı edilemeyecek önemli içeriklere sahip olduğunu ve bu toplumun kolay kolay vazgeçmeyeceğini düşünüyorum. Toplumun değerlerini de hep birlikte milli değerlerimiz olarak ayakta tutmamız gerektiğini düşünüyorum." CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.