Mobilya sektöründe bir iflas daha yaşandı! Yüzlerce kişiyi istihdam ediyordu

Mobilya sektöründe bir iflas daha yaşandı! Yüzlerce kişiyi istihdam ediyordu

Türkiye'de ekonomik krizin etkileriyle birçok firma zora girdi. Son olarak mobilya sektöründe faaliyet gösteren dev firma iflas etti

Türkiye'de ekonomik kriz uzun süredir etkisini sürdürüyor. Vatandaş bu süreçte ne yapacağını bilmiyor. Bankaların kredi faizlerini yükseltmesi işletmeleri zora sokuyor. Eskiden düşük faizle kredi çeken işletmeler böylece borçlarını ödeyebiliyordu.

Şimdilerde ise bu imkansız hale geldi. Kredi çekmek isteyen işletmelere genellikle olumsuz cevap veriliyor. Nakit para akışını bozan bu sistemden dolayı sıkıntılar büyüyor. Son olarak Türkiye'de bilinen dev bir mobilya firması iflas etti. İnegöl’de ekonomik şartlardan dolayı konkordato ilan eden firmanın iflasına karar verildi. İnegöl İcra Dairesi tarafından basit tasfiyede alacaklıları davet ilanı verildi.

Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından My Home Koltuk Mobilya Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi tarafından 15/05/2024 Tarih ve 14:13 Saati itibariyle iflasına karar verildi.

mahkemeden yayınlanan ilanda şu ifadelere yer verildi:

“T.C.
İNEGÖLİCRA DAİRESİ
2024/9 İFLAS
BASİT TASFİYEDEALACAKLILARI DAVET İLANI
Müflisin Adı ve Adresi : My Home Koltuk Mobilya Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi
Ticaret Sicil No : 11153
Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesinin 2024/312 Esas sayılı dosyasından, İnegöl Ticaret Sicilinin 11153 Sicil numarasına kayıtlı MY HOME KOLTUK MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ (6270902665 Vergi Numaralı)'nin 15/05/2024 Tarih ve 14:13 Saati itibariyle iflasına, iflasın aynı gün ve saatte açılmasına karar verilmiştir.
Bu sebeple alacaklıların bu ilan tarihinden itibaren otuz gün içinde alacaklarını ve iddialarını bildirmeleri, bu müddet içinde alacaklılardan birinin giderleri peşin vermek sureti ile tasfiyenin adi şekilde yapılmasını isteyebileceği, İİK 218. Maddesi gereğince ilan olunur.”

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.