MNG Kargo doğayı koruyor

MNG Kargo doğayı koruyor

Çevreyi koruyan uygulamaları bir bir hayata geçiren MNG Kargo, filosunda 200 elektrikli bisiklet bulundurarak, dağıtımlarını çevreyi koruyarak yapıyor.

Çevreyi koruyan uygulamaları bir bir hayata geçiren MNG Kargo, filosunda 200 elektrikli bisiklet bulundurarak, dağıtımlarını çevreyi koruyarak yapıyor. Birçok şirketin gündeminde olan karbon salınımını azaltma konusu MNG Kargo'nun da dikkatinden kaçmıyor. MNG Kargo Ticari Faaliyetlerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Özgün Şahin, “Doğaya saygılı olmak ve gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için atılacak bazı adımlar var. MNG Kargo da bu kapsamda karbon salınımını azaltmak adına elektrikli bisikletlerle dağıtım yapıyor. Türkiye’nin pek çok ilindeki 100’den fazla şubesinde kullanılan 200 elektrikli bisikletle doğayı koruyarak dağıtım yapan MNG Kargo, yakın zamanda yeni alımlar yaparak elektrikli bisiklet sayısını artırmayı planlıyor” dedi.

TİCARET YAPARKEN DOĞAYI DA KORUMALIYIZ

2017 yılından beri kargo dağıtımında kullanılan elektrikli bisikletler sayesinde daha az karbon salınımı yapılmasını sağlayan MNG Kargo, bu bisikletlerle özellikle araç trafiğinden olumsuz etkilenen ve yaya dağıtımının zorlu olduğu noktalarda hizmet veriyor” diyen Şahin, daha sonra konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ayrıca elektrikli bisikletler, İstanbul adaları gibi fiziksel koşulları dağıtım bakımından zorlu olan ve araç trafiğine kapalı alanlarda bulunan müşterilere kesintisiz hizmet sağlanmasında da yardımcı oluyor. Elektrikli bisiklet kullanımı ile emisyon salınımını minimize ederek çevreye duyarlı ve dağıtım verimini yüzde 25’ler seviyesinde arttıracak şekilde teslimat yapılıyor. Elektrikli araçların karbon salınımı konusunda doğaya çok büyük katkıları var. Elektrikli bisikletlerimiz sayesinde karbon salınımını en aza indiriyoruz. 2017 yılında doğayı korumak adına attığımız bu projeyi büyütmek ve önümüzdeki yıllarda filomuzdaki elektrikli araç sayısını artırmayı planlıyoruz.”

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.