Miyadları dolmak üzere

Miyadları dolmak üzere

AK Parti İl Teşkilat'nın ilçelerde düzenlediği iftar programında konuşan AK Parti Konya Milletvekilleri birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Ayşe Türkmenoğlu ise, zulümlere karşı sessiz kalanların miadlarının dolduğunu belirtti

AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın 'Ramazan Sevincini Paylaşıyoruz' ilçe iftarları Beyşehir, Kulu ve Altınekin ile devam etti. Altınekin’de konuşan AK Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu; “Dünyanın her yerinde tüm Müslümanlar rabbinin emrini bekleyen bir ordu gibi cenabı hakkın emrini yani ezanı bekliyor” derken; Beyşehirlilerle birlikte iftarını açan Mustafa Akış ve Gülay Samancı, özellikle son aylarda artan birlik ve beraberliğe değindi. Kulu’da ilçe iftarına katılan Ayşe Türkmenoğlu ise; “Mısır ve Suriye’de halkın taleplerine kulak tıkayan zihniyetin miadı dolmak üzere” ifadelerini kullandı. Program, iftar öncesinde protokol konuşmaları ile başladı. Altınekinlilerle iftar yemeğinde bir araya gelen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli de Altınekin’deki bu tablonun ülkeyi karıştırmak isteyenlere en güzel fotoğraf olduğunu dile getirdi. Hançerli şunları söyledi: “Ülkemizi bölmek ve karıştırmak isteyenlere bu meydan bir fotoğraf, yine Kazlıçeşme çok güzel bir fotoğraf… Yerel yönetimler olarak bizler hemşehrilerimizin ihtiyaç ve eksikliklerini gidermek için geceli gündüzlü çaba gösteriyoruz. Önümüzdeki dönemde de bu böyle olacak. Birileri yeni dönemde hizmetlerin aksayacağından söz ediyor. Kimsenin şüphesi olmasın. Büyükşehir belediyemiz, merkez ve taşra ilçe belediyelerimizle Konya’ya en güzel hizmeti yapacağız inşallah.”

BALOĞLU; “BİR ORDU GİBİ O’NUN EMRİNİ BEKLEMEK NE GÜZEL”

Son olarak Altınekinlilere hitap eden AK Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu ise kısaca Ramazan’ın öneminden söz etti. Baloğlu; “Dünyanın her yerinde tüm Müslümanlar rabbinin emrini bekleyen bir ordu gibi cenabı hakkın emrini yani ezanı bekliyor. Her zaman uzanabildiğimiz bu nimetlere şimdi O’nun emrini bekliyoruz. İşte Ramazan’ın en büyük emniyeti budur. Buradan dünyada sıkıntı çeken, baskı altında olan ve zulüm gören tüm Müslüman kardeşlerimize de dualarımızı gönderelim” dedi.

AKIŞ; “BİZ GÖNÜLLER YAPMAYA GELDİK”

Beyşehir'de düzenlenen iftar programında Beyşehirlilere hitap eden AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış ise, dünya üzerinde hala huzur ve barışa kavuşamayan Müslümanların bu durumuna çok üzüldüklerini dile getirdi. Akış, şunları söyledi; “Ramazanınız mübarek olsun, Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Böyle bir güzelliği el ele, kol kola yaşıyoruz ama biz bu sevinci yaşarken, yüzümüz gülüyorken bazı ülkelerde Müslüman kardeşlerimizin yüzü gülmüyor, onlara da selamlarımı gönderiyorum. Biz gelmedik kavga için, bizim içimiz sevgi için, dostun eli gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik" şeklinde konuştu. Ezan'ın okunmasıyla iftarlar açıldı ve iftar sonrası Müftü Erdoğan'ın yaptığı yemek duası ile program sona erdi.

“HALKIN TALEPLERİNE KULAK TIKAYAN ZİHNİYETLERİN MİADI DOLMAK ÜZERE”

Kulu'da düzenlenen iftar programında söz alan AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu ise son aylarda Ortadoğu’da meydana gelen gelişmeleri değerlendirdi. Suriye’deki iç savaş ve Mısır’daki darbe sonrasında baş gösteren olayların aynı zihniyetin ürünü olduğunu aktaran Türkmenoğlu; “Bizler Türkiye olarak böyle güzel ortam ve sofralarda iftarımızı açarken maalesef Ortadoğu’da yine kan akıyor. Suriye’de iki yılı aşkındır Müslüman Müslüman’ı öldürüyor. Yine Mısır’da meşru bir hükümet darbe ile görevden alınıyor ve yerine halkın büyük çoğunluğunun kabul etmediği bir yönetim geliyor. Ancak şunun iyi bilinmesi gerekiyor, Mısır ve Suriye’de halkın taleplerine kulak tıkayan zihniyetin miadı dolmak üzere. İnşallah buralara en yakın zamanda demokrasi ve özgürlük yine hakim olacak” şeklinde konuştu. HASAN ÖZÜTEMİZ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.