Milletveli Adayı Gönen galericileri ziyaret etti

Milletveli Adayı Gönen galericileri ziyaret etti

Günlerdir sürdürdüğü seçim çalışmalarında bu kez galericiler esnafıyla buluşan MHP Milletvekili Adayı Sait Gönen, Konya ve ilçelerin de esnaf ziyaretlerinde vatandaşın yaşadığı sorunları dinlemişti

Günlerdir sürdürdüğü seçim çalışmalarında bu kez galericiler esnafıyla buluşan MHP Milletvekili Adayı Sait Gönen, Konya ve ilçelerin de esnaf ziyaretlerinde vatandaşın yaşadığı sorunları dinlemişti. Aynı şekilde sıkıntılarını Gönen’e aktaran galericiler esnafı, Konya’nın geniş çapta bir oto pazarına ihtiyacı olduğunu da söylediler.

AKP iktidarının izlediği yanlış politika ile bir çok sektörün bitirildiğine ve işsizler ordusunun oluşturulduğuna dikkat çeken Gönen, “Bu sektörlerin bitirilmesi ise yeni işsizler ordusu ve yoksulluğun artışı, yine bu sektörden beslenen esnafında sıkıntıya düşmesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Seçim gezilerimiz esnasında da gözlemlediğimiz gibi, bugün küçük esnaf sıkıntılıdır. Yüzlerce yıllık mazisi olan Bedesten esnafı tükenmek üzeredir. Nalçacı caddesi esnafı, Kerkük caddesi esnafı, Aydınlık caddesi esnafı, Aziziye civarı, Karaman caddesi esnafı, galericiler esnafı, yine Meram Sanayisi’nde, Karatay Sanayisi’nde, Zafer Sanayisi’nde, Organize Sanayisi’nde, Büsan Sanayide,  Eski Sanayide çalışan ve işyeri işleten hemşerilerim  kan ağlamakta hiç olmadığı kadar ekonomik dar boğaza girmiş vaziyettedir. Küçük esnafımız sattığı malın yerine yenisini koyamamaktadır. Bir çoğu işini kaybetmiş kocaman mağazalar işleten hemşerilerimiz halk pazarlarında pazarcılık yapmağa başlamışlardır. Onlarca çalışan istihdam ederken kendileri işsiz kalmışlardır” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.