Milletvekili Enç: İş Bulmada Her İşi Yaparım Devri Sona Erdi

Milletvekili Enç: İş Bulmada Her İşi Yaparım Devri Sona Erdi

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, iş bulmada 'Her işi yaparım abi' devrinin sona erdiğini söyledi.

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, iş bulmada 'Her işi yaparım abi' devrinin sona erdiğini söyledi. Aslında 'her işi yaparım' sözünün bir anlamda 'ben hiçbir işten tam olarak anlamam' ifadesini taşıdığını belirten Enç, nitelikli ve kalifiye elemanın her zaman iş bulmasının daha kolay olacağını kaydetti.

Türkiye İş Kurumu(İŞKUR) Manavgat Şube Müdürlüğü hizmet binası törenle açıldı. İŞKUR Manavgat Şube Müdürlüğü'nün açılışını AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Antalya Vali Yardımcısı Serdar Cevheroğlu, Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Alanya Türkler Beldesi Belediye Başkanı Hayri Çavuşoğlu, İŞKUR Antalya Bölge Müdürü Veli Tekkanat, İŞKUR Manavgat Şube Müdürü Yavuz Ayna, Manavgat Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Ercan Mekteplioğlu, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, SGK Manavgat Merkezi Müdürü Ali Duru ve AK Parti Manavgat Kadın Kolları Başkanı Eda Temur Tansak yaptı.

Enç, törende yaptığı konuşmada, ülkede işsizlik oranlarının ilk defa Cumhuriyet tarihinde kendi iktidarları döneminde en düşük seviyeye çekildiğini söyledi. Hedeflerinin işsizlik oranını çift haneliden tek haneliye düşürmek olduğunu belirten Enç, İŞKUR'un Manavgat'ta açılan hizmet binasının kalifiye ve nitelikli eleman yetiştirmede aynı zamanda bir okul vazifesi göreceğini kaydetti.

Avrupa ülkelerinin ekonomik darboğazdan geçerken Türkiye'nin dünyada nadir ekonomik büyüme içindeki ülkeler arasında yer aldığını belirten Enç, ülkenin her alanda ilerlemesinin yolunun nitelikli iş gücüne bağlı olduğunu vurguladı. Enç sözlerini şöyle sürdürdü: "İktidarımız dönemimizde halkımıza ne söz verdik ise yerine getirmişizdir. Yerine getiremeyeceğimiz bir sözü bugüne kadar vermedik. İşveren ile nitelikli elemanları buluşturmak için İŞKUR'un Manavgat'ta hizmet binasını açacağız sözünü verdik ve bugün sözümüzü yerine getirmenin sevinci içindeyiz. Artık ben her işi yaparım abi anlayışıyla iş bulma tarih oldu. Kalifiye ve nitelikli eleman her zaman iş bulur. Aslında ben her işi yaparım demek bir anlamda ben hiçbir işten doğru dürüst anlamam demek. Onun için sektörün aradığı eleman olalım. Antalya'ya gelen turistin üçte biri Manavgat'ta konaklıyor. Manavgat'ın 180 bin yatak kapasitesi var. Onun için Manavgat çok önemli ve turizm sektöründe nitelikli eleman gücü çok önemli. Nitelikli eleman yetiştirmeye özel önem verelim." CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.