Milletvekili Denizli: Chp’li Belediyeler İzmir’i Avm Tarlasına Çevirdi

Milletvekili Denizli: Chp’li Belediyeler İzmir’i Avm Tarlasına Çevirdi

AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, Bornova ilçesindeki Karayolları’na ait arazinin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB)'nca yürütülen satış sürecine karşı çıkan CHP destekli çevrelerin kendisiyle ilgili eleştirilerini anlamakta zorlandığını söy.

AK Parti İzmir Milletvekili İlknur Denizli, Bornova ilçesindeki Karayolları’na ait arazinin Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB)'nca yürütülen satış sürecine karşı çıkan CHP destekli çevrelerin kendisiyle ilgili eleştirilerini anlamakta zorlandığını söyledi. Balçova ilçesi ve Mavişehir gibi semtlerinde CHP’li belediyelerin verdikleri ruhsat ve yaptıkları imar tadilatlarıyla bölgeyi adeta AVM tarlası haline getirdiğini ileri süren Denizli, “İzmirliler, İzmir’de yapılan bu kadar AVM’ye kimin izin verdiğini bilmeliler. Vicdan sahibi herkese soruyorum, İzmir’de hangi parti, şehircilik ilkelerini ayaklar altına alarak Balçova’yı 1 kilometre boyunca adeta AVM tarlası haline getirmiş, trafiği felç eden imar düzenlemelerini yapmıştır? Bu imarlar, plan tadilatları hangi partinin meclis çoğunluğuna sahip olduğu belediyelerden çıkmıştır? Bu AVM’lerin inşaat ruhsatını ben mi verdim? AK Partili belediyeler mi verdi? Mavişehir’i, Balçova’yı AVM’ler için cennet, İzmirliler için trafik cehennemi haline getirenler, CHP’li belediyeler değil mi? Mavişehir’de bir alışveriş merkezinin açıkhava otoparkının bir beton yığınına dönüşmesine onay, CHP’li Büyükşehir Belediyesi’nin meclis çoğunluğundan çıkmadı mı?” dedi.

'AVM’Yİ MUTLU ETMEK İÇİN BENZİNLİK SATTILAR'

CHP’li belediyelerin, şehri sadece AVM’lerle doldurmakla kalmayıp onları mutlu etmek için yeni yapılaşmaya izin vereceğini de iddia eden Milletvekili Denizli, “AVM’ciler mutlu olsun diye benzinlik satacaklar, sonra da CHP’li belediyelerin sorumluluğunu örtmek ve AK Parti’yi suçlamak için eylem yapıp AK Parti Milletvekili İlknur Denizli’ye saldıracaklar. Nerede bu yoğurdun bolluğu, nerede var böyle insafsızlık?” şeklinde konuştu.

Karayolları arazisinin satılmasının ÖİB'nin görevi olduğunu ve tamamen kanuni süreçler takip edilerek yapıldığını belirten İlknur Denizli, “Bu memlekette kamu kurumları, kanunlardan aldıkları yetkilerle görevlerini yaparlar. ÖİB'nin görevi, kendisine devredilen kamu mallarını en uygun fiyat ve kamu yararı ilkesini gözeterek değerlendirmektir. Bornova’da yapılan da budur. Türkiye’nin her yerinde Karayolları’nın şehiriçinde kalan arazileri ÖİB'ye devredilmiştir. İdare bir ihale yapmış ve arazinin satış süreci başlamıştır. Bütün yasal prosedürler tamamlandığında satış gerçekleşecek ve Hazine'ye kaynak aktarılacaktır. Ne yapılacak bu kaynakla? İzmir’e ve Türkiye’nin başka bölgelerine yapılan kamu yatırımları finanse edilecek.” dedi.

İzmirlilerin ortada bir çifte standardın, bir "cambaza bak" gösterisinin olduğunu görmesi gerektiğini savunan AK Parti Milletvekili Denizli, “İzmir’de bazı çevreler, İzmirlileri aptal yerine koymaktan ne zevk alıyor bilmiyorum. Karayolları arazisinin satılmasıyla aynı dönemde bir başka kamu malı satışı daha gerçekleşti. CHP’li Konak Belediyesi, Üçkuyular’da bir benzinlik sattı. Bundan kimse bahsediyor mu? Yok, hayır. O zaman neymiş? İzmir’de yazılı olmayan bir kural var, CHP’nin yaptıklarını görmeyeceksin, duymayacaksın. CHP ister benzinlik satar ister Karşıyaka’yı İzmir’in çöplüğü yapar. İzmir CHP’lilere babalarından miras kaldı ya istediklerini istedikleri gibi yapabilirler.” diye konuştu. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.