Milletvekili Demir'den Ramazan Bayramı Mesajı

Milletvekili Demir'den Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, herkesin Ramazan Bayramı’nı kutladığını bildirdi.

AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, herkesin Ramazan Bayramı’nı kutladığını bildirdi. On bir ayın sultanı Ramazan’ın bereket ve güzelliklerinin ardından bayram mutluluğunun yaşandığını ifade eden Milletvekili Demir, bayramlarda sevginin, şefkatin, merhametin, vefanın, dayanışmanın doruk noktasına ulaştığı, küslerin barıştığı, yüzlerdeki tebessüm, kucaklaşma ve yardımlaşma duygusunun öne çıktığı birlik günleri olduğu hatırlattı. Demir, "Her şeyin başı sevgi ve saygıdan geçiyor. Birbirimizi sevmeli ve saygı göstermemiz gerekmektedir." dedi.

Ramazan Bayramı sebebiyle yaptığı yazılı açıklamada vatandaşların bayramını kutlayan Milletvekili Mustafa Demir, "İyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı bu müstesna günlerimizin değeri tarih boyunca hiç eksilmeden günümüze kadar gelmiştir. Kin, nefret ve düşmanlık gibi kötü duyguların köreltildiği, dostluk ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği bayramlarımız, hepimize ayrı güzellikler yaşatmaktadır." diye konuştu.

"HER ŞEYİN BAŞI SEVGİ VE SAYGIDAN GEÇİYOR"

Toplumsal barış ve huzurun sevgi ve saygı ekseninde sağlanabileceğini dile getiren Demir, "Birbirimizi sevmeli ve saygı göstermemiz gerekmektedir. Millet olarak sahip olduğumuz en büyük hasletlerden olan merhamet, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duyguları bayramlar vesilesiyle canlı tutulmalı, bu önemli günlerde ortak değerler etrafında kenetlenmelidir. İnsanlarımızın sevincine ortak olunduğu gibi darlık ve sıkıntılarına da ortak olunmalıdır. Bu bakımdan yardımlaşma ve dayanışma geleneğimizin en güzel şekliyle icra edilip yaşatıldığı bir zaman zarfı olarak Ramazan Bayramı'na yüklediğimiz anlam ve verdiğimiz değer daha bir önem kazanacaktır. Birbirimize daha çok sarılarak ülkemizin kalkınması, gelişmesi ve refah düzeyimizin daha da artması, dünyanın önde gelen ülkeleri arasındaki yerimizi koruyarak yükselişimizi sürdürmemiz için çok çalışmamız gerektiğini de unutmamalıyız." şeklinde konuştu.

"HUKUKSUZ VE DEMOKRASİ DIŞI UYGULAMALARI RET EDİYORUZ"

Dünya’daki gelişmeleri yakından takip etiklerini söyleyen Milletvekili Mustafa Demir, "Büyük bir medeniyetiz ve hep böyle kalacaktır. Büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti her türlü değerlerimizi korumasını bilmiş, yaşaması noktasında halkıyla el ele vererek diri tutmuştur. Değerlerimiz bizim özümüzdür. Türk Milleti, yine bir bayramını birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenerek kutlamakta, birbirine sarılmaktadır. Bunu bozmaya çalışan kim olursa olsun hiçbir zaman başarılı olamayacaktır. İnancımızdan ve kültürümüzden gelen sevgi bağlarımız o kadar güçlü ki herkesi kıskandırmakta, ülkemizin güçlenmesini sağlamaktadır. Hiçbir insanlık dramına kayıtsız, suskun ve sağır kalmadığını defalarca kanıtlamış bir medeniyetin mensupları olarak, çok daha güzel günler yaşayacağımıza inanıyoruz. Birçok ülkede yaşanan dramları, hukuksuzlukları ve demokrasi dışı uygulamaları ret ediyoruz, yardım elimizi uzatıyoruz." ifadelerini kullandı.


CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.