Milletvekili Demir: "Bu Ülkede 76 Milyon Eşit Ve Birinci Sınıf Vatandaş

Milletvekili Demir: "Bu Ülkede 76 Milyon Eşit Ve Birinci Sınıf Vatandaş

Samsun'da esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, "Bu ülkede artık '76 milyon eşit ve birinci sınıf vatandaş olacak' dedik ve bunu başardık.

Samsun'da esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, "Bu ülkede artık '76 milyon eşit ve birinci sınıf vatandaş olacak' dedik ve bunu başardık. Ayrım yok."

Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, İlkadım ilçe teşkilatınca Tuğlu Çay Evi'nde vatandaşlarla biraraya geldi.

AK Parti döneminde devlet iktidarından, millet iktidarına geçiş yapıldığını söyleyen Milletvekili Demir, "Eskiden iktidarları devlet tayin ediyordu, millet değil. Biz sandığa gidip oy veriyoruz zannediyorduk, seçtiğimiz insanlar bu ülkeyi yönetiyor zannediyorduk, asla değil. Biz seçiyorduk, insanları eğer o seçilen insanlar bir kısım çevrelerin hoşuna gitmiyorsa, başta askerler başlıyorlardı aleyhte propagandaya. Demokrasi varsa, sandık koyulur millet kimi seçerse ona saygı duyar, gidecekse yine sandığı koyacak, millet gönderecek. Ona herkes saygı duyacak. Biz bunu biliriz ama hep bugüne kadar millet seçti, onlar gönderdi ya da hiç itiraz etmeden şapkasını aldı gitti. Demokrasilerde hiçbir şekilde gayri meşru yollarla gitmeye bizim seçtiğimiz insan rıza göstermeyecek, direnecek, oy namustur. Biz onu oraya seçtik, biz git dersek gidecek. Allaha şükür tüm bunlar bitti, darbeciler dönemi kapandı." dedi.

"BUNUN ADI DEMOKRASİYDİ, ÖZGÜRLÜKTÜ"

Ülkeye AK Parti iktidarıyla özgürlük geldiğini söyleyen Milletvekili Demir, "Bu memlekette biz 1990'ların ikinci yarısında bir subay yaptığı görevden dolayı teşekkür beratı almış, ödüllendirilmiş subayımız sabah işine geliyor, ordudan ilişiği kesilmiş niye, eşinin başı kapalı. Kararı alırken itiraz yolunu kapatmışlar, başvuracağı üst makam yok, tazminat hakkı yok, koydum kapının önüne gitti diyor. Bunun adı demokrasiydi, özgürlüktü. Ülkenin Başbakanı, başbakanlık makamına kimi yemeğe çağıracak, kimi çağırmayacak, kimle konuşacak askerler karar veriyordu, biz ne dersek o kardeşim diyorlardı. Sakallı adam Başbakanlık makamına gelip, iftar yemeğine katılamazdı, eğer böyle yaparsanız biz de 28 Şubatı yapar, bu da 1000 yıl sürer diyorlardı. Bunun adı o zamanlar demokrasiydi, özgürlüktü, nasıl bir özgürlük, nasıl bir demokrasiyse. Kardeşlerim, bu artık ülkede 76 milyon eşit ve birinci sınıf vatandaş olacak dedik ve bunu başardık. Ayrım yok." diye konuştu.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.