Mhp'li Aydın: Trabzonsporlu Olmayanın İsmini Önermek Hangi Akla Hizmettir?

Mhp'li Aydın: Trabzonsporlu Olmayanın İsmini Önermek Hangi Akla Hizmettir?

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, içerisinde Trabzonspor’un maçlarını oynayacağı stadyumun da yer alacağı Akyazı Spor Kompleksi'ne Recep Tayyip Erdoğan isminin verilmesi önerisine tepki gösterdi. Trabzonspor üzerinden siyasi rant devşirmeye...

MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, içerisinde Trabzonspor’un maçlarını oynayacağı stadyumun da yer alacağı Akyazı Spor Kompleksi'ne Recep Tayyip Erdoğan isminin verilmesi önerisine tepki gösterdi.

Trabzonspor üzerinden siyasi rant devşirmeye kalkışmanın bu ortak değere yapılabilecek en büyük kötülük olduğunu savunan Aydın, "Trabzonspor’un tesislerine Trabzonsporlu olmayanın ismini önermek hangi akla hizmettir?" diye sordu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun dünkü meclis toplantısında gündeme getirdiği, Akyazı Spor Kompleksi'ne Recep Tayyip Erdoğan isminin verilmesi önerisi tartışmaları da beraberinde getirdi. MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın da yaptığı yazılı açıklama ile bu teklife karşı çıktı.

Trabzonspor'un, bütün Trabzonluların ve hangi ilden olurlarsa olsunlar bütün Trabzonsporluların ortak değeri olduğunu belirten Aydın, "Trabzonspor ayrıca görüş ve parti ayrımı gözetmeksizin insanların gözünde ve gönlünde müstesna bir yere sahip olan siyaset üstü bir kimliktir. Trabzonspor üzerinden siyasi rant devşirmeye kalkışmak, bu ortak değerimize ve kimliğimize karşı yapılabilecek en büyük kötülüktür. Ellerindeki iktidar gücünü kendi menfaatleri doğrultusunda sonuna kadar kullanıp, Trabzonspor’un menfaatleri söz konusu olunca kıllarını kıpırdatmayanlara artık yeter diyoruz. Söylem ve icraatlarıyla faydadan daha fazla zarar verenler, Trabzonspor’dan ellerini çekmelidirler." ifadelerine yer verdi.

Aydın, "Trabzonlu seçmenler, Sayın Belediye Başkanı’na 30 Mart seçimlerinde Akyazı Spor Kompleksi'ne Recep Tayyip Erdoğan ismini vermek için mi oy vermişlerdir? Sayın Belediye Başkanı Trabzon'un her meselesini çözmüş, her hizmetini tamamlamış ve bütün vaadlerini yerine getirmiş de sıra Trabzonspor Akyazı Spor Kompleksi'ne isim vermeyemi gelmiştir?" diyerek, şöyle devam etti:

"Trabzonspor'un 2010/2011 sezonu şampiyonluk kupası, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atadığı, koruduğu, kolladığı ve toz kondurmadığı federasyon tarafından gasp edilmemiş midir? Trabzonsporlu olmadığı tescilli olan birinin ismini Trabzonspor'un en büyük tesisine önermek hangi akla hizmettir? Bütün hukuki süreçler lehinde sonuçlandığı halde, Trabzonspor'a hak ettiği kupasını, siyasi iktidar gücünü kullanarak verdirtmeyen Recep Tayyip Erdoğan'ın ismini önermek, bütün Trabzonsporlularla alay etmektir. Hangi niyet ve amaçla olursa olsun faydadan çok zarar getirecek olan bu işgüzar girişim, Trabzonsporluların gözünde ve gönlünde asla kabul görmeyecektir."

"ŞİKE ANITINA RECEP TAYYİP ERDOĞAN İSMİNİ VEREBİLİR"

MHP'li Aydın, spor kompleksine ayrı, stada ayrı isim vermenin stat isim hakkı için düşünülen sponsorluk anlaşmasını olumsuz etkileyeceğini savundu. Aydın, "Stadın isim hakkıyla Trabzonspor'a büyük bir gelir temin edilmesi söz konusu olduğuna göre, benzer şekilde kompleksin isim hakkı da bu sponsorluk anlaşmasına dahil edilerek daha fazla gelir elde edilmesi pek ala mümkündür. Bu itibarla Sayın Belediye Başkanı, kendi yetki alanındaki görevleri yerine getirmeli, üstüne elzem olmayan saçma sapan teklifleriyle değil, icraatları ve hizmetleriyle gündeme gelmelidir. Sayın Belediye Başkanı, çok meraklı ve istekliyse; seçimden önce yapmayı vaat ettiği şike anıtına, Trabzonsporluların onayını almak kaydıyla Recep Tayyip Erdoğan ismini verebilir." ifadelerin kullandı.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.