MHP'li adaylar Derebucak ve Hüyük'te

MHP'li adaylar Derebucak ve Hüyük'te

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Adayları Derebucak ve Hüyük ilçelerinde seçmenden destek istedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal, milletvekili adayları Oktay Metli, Faruk Sonkaya ve parti yöneticileri ile Beyşehir ilçesine bağlı Huğlu beldesinde seçmenlerle sohbet etti. Derebucak ilçesine bağlı Çamlık, Gönyem, Gencek, Pınarbaşı beldesi ve Durak köyünü ziyaret eden Faruk Bal ile beraberindekiler 12 Haziran’da yapılacak seçimlerde oy istedi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Farul Bal, yanlış tarım politikaları nedeniyle çiftçiliğin bitme noktasına geldiğini ve ilk insanlık dönemine gidildiğini savundu. Kırsal kesimde yaşayanların doğada kendiliğinden yetişen mantarları toplamak için dağlara çıktığını ve toplayıcı bir topluma dönüştüğünü kaydeden Bal, “Gezdiğimiz yerlerde görüyoruz ki, AKP hükümetinin uyguladığı yanlış tarım politikaları nedeniyle çiftçilik ve üreticilik bitmiş, halk iş bulma ümidiyle şehir merkezlerine yerleşmiş. Girdi maliyetlerinin yüksekliği nedeniyle üreticilik terk edilmiş ve geriye o kadar çıplak bir gerçek kalmış ki, medeniyet ilk insanlık dönemindeki gibi avcılık ve toplayıcılığa başlamış. Derebucak ilçesinde insanları yok, nerede diye sorduğumuzda dağda kendiliğinden yetişen “Kuzu Göbeği” adı verilen mantarı toplamaya gitti deniliyor. Yani halkımız toplayıcılık yapıyor. O zaman bu ilkel hayata neden geldiniz. Çağlar atlayarak insanlığın geldiği bir seviyede insanlar toplayıcılık noktasına kadar düşmüş” diye konuştu.

“EMEKLİ MAAŞLARI EŞİTLENECEK”
MHP Konya Milletvekili Adayı Faruk Sonkaya, Salih Akça ve Hasan Kaya’da, Hüyük ilçesi ve ilçeye bağlı Çavuş, Kıreli, Mutlu, Burunsuz, Köşk, Selki, Çamlıca, Göçeri ile İmrenler beldelerini gezdi. MHP Konya il teşkilatının düzenlediği programlarda halkla bir araya gelen Kaya, seçimlerin ülke için önemine değindi. Seçmenin takım tutar gibi parti tutup oy vermek yerine hizmete göre oy kullanmasını isteyen Hasan Kaya, MHP iktidarında yaşam şartlarının iyileşeceğini ve emekli maaşlarının eşitleneceğini söyledi. Kaya, “MHP iktidarında köylümüzü, emeklimizi, esnaf, memur, işsizimizi ve çalışanımızı düşüneceğiz. Buna göre seçim beyannamesi hazırlandı. Her kesimin refah seviyesini yükselteceğiz. Emekli maaşlarını herkesin eşit şekle sokacağız. Emeklilere her yıl Eylül ayında kışa hazırlanmaları için bir maaş ikramiye vereceğiz. Bu MHP’nin sözü ve taahhüdüdür” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.