MHP Konya Milletvekili Kalaycı Seydişehir’de

MHP Konya Milletvekili Kalaycı Seydişehir’de

Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, İl Başkanı Murat Çiçek ve MHP Konya Milletvekili adayı Temmuz Şemin ile birlikte Seydişehir ilçesinde Seçim Koordinasyon Merkezi ve Ülkü Ocaklarını ziyaret etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, İl Başkanı Murat Çiçek ve MHP Konya Milletvekili adayı Temmuz Şemin ile birlikte Seydişehir ilçesinde Seçim Koordinasyon Merkezi ve Ülkü Ocaklarını ziyaret etti.

MHP Konya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Mustafa Kalaycı, seçim çalışmaları kapsamında Seydişehir’de ilk olarak parti seçim koordinasyon merkezini ziyaret etti. İlçe Başkanı Abdullah Söğüt, ilçe yönetimi, Eski Belediye Başkanı Abdülkadir Çat ve partililer tarafından karşılandı.

Konya’da yapılan anketler sonucu MHP’nin oy oranının yüzde 28’i aştığını ve vatandaşın MHP’ye yöneldiğini belirterek sözlerine başlayan Kalaycı, “Konya’da yüzde 28 oy oranını aşmış bulunuyoruz. Bu da Konya’dan 5 milletvekili karşılığına geliyor. Geçmiş seçimlerde Konya merkez en zorlandığımız yerdi. Şu an MHP’ye bir yönelme var, katılımlar var. Tarihi bir sonuç almak üzereyiz. Türkiye genelinde de Genel Başkanımızın yaptığı mitingleri görüyorsunuz. Muhteşem bir yoğunlukta geçiyor. Bu defa bu iktidardan bu ülke kurtulacak" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisinin iktidara doğru yürüdüğünü anlatan Bahçeli, şunları söyledi: "İnşallah, 7 Haziran’da tek başına iktidar olacağız. AK Parti ülkede her alanda tahribat yaptı. Ne adalet kaldı, ne kamu yönetimi kaldı, ne dış politika kaldı. Her alanda büyük bir tahribat var. Ekonomik tahribatı zaten insanımız gündelik hayatında yaşıyor. Borçluluk insanımızın en önemli sorunu oldu. Çiftçimiz borçlu, esnafımız borçlu, vatandaşımız kredi kartı ve tüketici kredilerinden dolayı bunalıma girdi. Şu an 3 milyon insanımız tüketici kredilerinden dolayı icralık durumdadır.”

Konya’da durumun yine vahim olduğunu ifade eden Kalaycı, Konya’da protesto edilen senetler itibari ile üç büyük ilden sonra dördüncü il olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Bu neyi gösterir, esnafımızın, ticaret erbabımızın içinde bulunduğu sıkıntıyı gösterir. Bankacılık denetleme düzenleme kurulunun son açıkladığı veri 2015 Mart sonu itibari ile Konya’nın kredi borçları toplamı 24 milyar 817 milyon liraya ulaşmıştır. Bundan 12 yıl önce Konyalı faizden kaçardı. Bu AK Parti hükümeti Konyalıyı faiz lobisinin, bankaların kucağına itti. 12 yıl önce kişi başına düşen borç 100 TL, 110 TL düzeyinde iken, bugün 11 bin 500 TL’ye çıktı. Bunlar resmi rakamlardır. Cumhurbaşkanının Merkez Bankası ile didişmesiyle Türkiye’de faiz çıktı, döviz de çıktı, yüzde 25 dolarda artış var. Bu ne demektir, Türk milleti yüzde 25 daha fakirleşmiş demektir. Şu anda ekonomik krizi Türkiye yaşıyor. İnşallah 7 Haziran’da iktidara geldiğimizde bu borç batağından faiz batağından bu ülkeyi kurtaracağız.”

Kalaycı, daha sonra Ülkü Ocaklarını ziyaret etti. Ülkü Ocakları Başkanı Abdullah Özyüksel ve yönetimi tarafından karşılanan Kalaycı, geleneksel olarak her Çarşamba düzenlenen Ülkü Ocaklarının yemeğine katıldı.

Burada ülkücü gençler ile sohbet eden Kalaycı, MHP’nin programlarının hazır olduğunu, 7 Haziran’dan sonra iktidar olacaklarını belirterek, gençlere katkılarından dolayı teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.