MHP Konya Milletvekili adaylarından toplantı

MHP Konya Milletvekili adaylarından toplantı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, bazı parti yöneticileri ile ilgili ortaya çıkan kasetlerin seçim öncesi önlerini kesmek için servis edildiğini belirtti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, bazı parti yöneticileri ile ilgili ortaya çıkan kasetlerin seçim öncesi önlerini kesmek için servis edildiğini belirterek, "Ülkücülük süt gibidir. Süt leke götürmez, leke olursa biz onu atarız" dedi.
MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, milletvekili adayları Sait Gönen, Zuhal Ekici ve Durmuş Ali Açıkel ile parti il binasında basın toplantısı düzenledi. Mustafa Kalaycı, Türkiye'nin AK Parti iktidarında taşeronlaştığını ve çalışanların köleleştirildiğini iddia ederek, iktidara geldiklerinde bu durumu düzelteceklerini söyledi. Kamuda birçok alanda taşeron elemanların çalıştırıldığını ifade eden Kalaycı, "Taşeron çalışanların daha önce 22 gün olan yıllık izinleri 14 güne düşürülmüştür. Taşeron elemanlar resmen köle gibi çalıştırılmaktadır. Elleri bağlanmış, sesleri kısılmış, sosyal güvenceleri yok. Tamamen AK Parti yandaşı bazı kişilerin iki dudağının arasında çalışmak zorunda kalmışlardır. Biz MHP olarak tüm taşeron, müteahhit personelini kadroya alma sözümüz var. Devlet kendi çalışanına haksızlık yapmamalıdır. Hepsi arasında adaleti gerçekleştirmelidir. Bugün kamu kurumlarında aynı işi yapan ama farklı maaş alanlar var. Bunlar arasında adaleti sağlayacağız, hepsini kadroya alacağız" diye konuştu.
Güneysınır ilçesi Karasınır Mahallesi'nde bir meranın usulsüz satışa çıkarılacağı yönünde şikayetler geldiğini dile getiren Kalaycı, konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını ve komisyon raporuna rağmen yanlış yapılarak satışın gerçekleştirilmemesi uyarısında bulundu. Kalaycı, Konya'ya sivil havaalanının partilerinin iktidarı ile yapılacağını anlatarak, yeni stadyumu da şehre kazandıracaklarını bildirdi.

"KONYASPOR'U KÜME DÜŞÜREREK AVRUPA TAKIMI YAPTILAR"
Spor Toto Süper Lig'den alt küme Bank Asya Ligi'ne düşen Konyaspor'un içinde bulunduğu duruma bir Konyalı olarak üzüldüğünü söyleyen Kalaycı, yerel yöneticileri eleştirdi. Kalaycı, "Konyaspor'un Avrupa takımı olacağı söyleniyordu. Alt küme Bank Asya Ligi'ne düştü Konyaspor. Herhalde bunların düşüncesine göre, Bank Asya Ligi'ne düşmek Avrupa takımı olmak. Ama biz gerçek anlamda MHP iktidarında Konyaspor'a sahip çıkacağız. Şuan en büyük sıkıntı, gerek iktidarın gerekse yerel yöneticilerin Konyaspor'a gereken desteği vermemesi, sahip çıkmamış olmasıdır" şeklinde konuştu.

"ÜLKÜCÜLÜK SÜT GİBİDİR LEKE GÖTÜRMEZ"
MHP Milletvekili Kalaycı, basın mensuplarının son günlerde parti yöneticileri ile ilgili ortaya çıkan kasetlere ilişkin sorularını da yanıtladı. Kalaycı, seçim öncesi MHP'nin bu kasetlerle önünün kesilmek istendiğini belirterek, "Biz MHP olarak böylesi kişileri içimizde barındırmayız. Gereğini de, Genel Başkanımız yerine getirmiştir. Ülkücülük süt gibidir, süt leke götürmez. Leke olduğu zaman biz onu atarız. Melekler herkesin günahını da sevabını da yazıyor. Cenabı Allah'ın huzurda bu yaptıklarımızın hesabını vereceğiz. Kasetlerin seçim öncesi çıkması manidar. Bu konuda milletimiz çok zekidir. Bu kasetlerin seçim arifesinde piyasaya sürülmüş olmasının MHP'nin önünü kesmeye yönelik olduğu çok açıktır" diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.