Mhp İl Başkanı Albayrak: Haksızlıkların Hesabını Soracağız

Mhp İl Başkanı Albayrak: Haksızlıkların Hesabını Soracağız

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Sivas İl Başkanı Av. Serhat Albayrak, yeni eğitim döneminin başlamasına sayılı günler kala, okul müdürlerinin görevden alınmasının çok büyük bir hata olduğunu dile getirerek, haksız uygulamaların hepsinin...

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Sivas İl Başkanı Av. Serhat Albayrak, yeni eğitim döneminin başlamasına sayılı günler kala, okul müdürlerinin görevden alınmasının çok büyük bir hata olduğunu dile getirerek, haksız uygulamaların hepsinin hesabını soracaklarını kaydetti.

MHP İl Başkanı Avukat Serhat Albayrak, iktidarın okul ve derslik yaptırmakla, bedava kitap ve tablet dağıtmakla övündüğünü belirterek, Milli Eğitim'in üzerinden adeta silindir gibi geçildiğini savunarak, "Hiçbir objektif kritere dayanmayan, tamamen hal ve gidişi esas alan uyduruk bir puanlama sistemiyle binlerce okul müdürü devre dışı bırakılmıştır. Eğitim bir milletin geleceği için olmazsa olmazıdır. Eğitim her alanda yetişmiş insan kaynaklarının temel taşı, menbaıdır.’’şeklinde konuştu.

“Tecrübe, liyakat ve başarılarıyla temayüz etmiş okul yöneticilerini bir gecede atıl duruma düşürmenin, Türk milletinin geleceğine vurulmuş en büyük darbe olduğunu savunan Albayrak, "Ne geçmişimizde ne de dünyanın gelişmiş herhangi bir medeni ülkesinde bu kadar eğitimin üzerinde oynamak vakidir. Hiçbir bilimsel ve objektiflik taşımayan, sadece yandaşlığı esas alan bir yapıya dönüştürülmeye çalışılan eğitim sisteminin Türk Milletine bir yarar sağlamayacağı gibi açacağı yaraların on yıllarca kapatılamayacağı da muhakkaktır." diye konuştu.

Vesayetçi zihniyetin, yandaş sendika ‘’Malum-Sen’’in dışındaki bütün çalışanları mağdur ettiğini öne süren MHP İl Başkanı Serhat Albayrak, “Müdür atamalarında tek kriter olarak yandaşlığı temel almış, Milli Eğitimi siyasallaştırmıştır. Eğitimde, bilgi, beceri ve liyakat geri plana itilmiş, bugüne kadarki uygulamalar adalet, ehliyet ve liyakat anlayışını yerle bir etmiştir.” dedi.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.