MHP adayı Açıkel'den ucuz konut sözü

MHP adayı Açıkel'den ucuz konut sözü

MHP Konya Milletvekili Adayı Durmuş Ali Açıkel, iktidarları döneminde maliyetine konutlar üreteceklerini, şehit dul ve yetimleri ile fakirliği tescil edilenlerin bedelsiz konut sahibi olacağını vaat e

MHP Konya Milletvekili Adayı Durmuş Ali Açıkel, iktidarları döneminde maliyetine konutlar üreteceklerini, şehit dul ve yetimleri ile fakirliği tescil edilenlerin bedelsiz konut sahibi olacağını vaat etti.
Açıkel, partisinin Selçuklu İlçe Başkanlığı'nda yaptığı açıklamada, AK Parti'nin 9 yıllık iktidarının en önemli icraatını anlatırken sıklıkla Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılan 490 bin konuttan bahsettiğini, ancak bu konutlar nedeniyle inşaat sektöründe oluşturulan olumsuzluklara değinilmediğini söyledi.
TOKİ ve özel sektör işbirliğiyle nitelikli, sağlam, güvenilir yapılar yapılarak Türkiye'deki 2 milyon konut açığının kapatılması gerektiğini ifade eden Açıkel, "MHP iktidarında Milli Konut İdaresi Sistemi ile bu sorununun çözümünü hızlandıracağız. Ancak biz bunu yaparken, kentsel dönüşüme önem verip şehirlerdeki eski mahalleleri, niteliksiz konutları yıkarak yenileyip hafif ve orta şiddetli depremlerde bile yıkılması muhtemel binalar yerine, maliyetine konutlar üreteceğiz. AKP gibi konut alanları faiz sarmalı içine sokup 10, 15, 20 yıl gibi sürelerde evlerinde huzursuz bırakmayacağız. Üretilen konutlar için harcanan paraları konutun yapıldığı şehirdeki, inşaat malzemecisine, fayansçıya, sıvacıya, tuğlacıya, yani o şehirde çalışanlara kazandıracağız. AKP gibi büyük kartel yandaş inşaat firmalarına verip paranın o şehirden başka yere gitmesine izin vermeyeceğiz" dedi.
Açıkel, yapılan kentsel dönüşümlerle ortaya çıkan imar rantını yöre halkına sunacaklarını dile getirerek, ucuz konut üreteceklerini vaat etti. Açıkel, "Nitelikli, kaliteli, mimari özellikler taşıyan 100 metrekare konutu 30 bin TL'ye 5 yıl ödemeli vereceğiz. 4 yıllık 1. dönem iktidarımızda 400 bin nitelikli konutu milletimizin hizmetine sunacağız. Şehit dul ve yetimlerine, fakirliği tescil edilmiş ailelere bedelsiz konut vermeyi taahhüt ediyoruz. Bu nedenle 12 Haziran'da yapılacak seçimlerde Konyalılardan yüksek oranda MHP'yi desteklemelerini bekliyorum" diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.