Mevlana Uluslararası Öğrenci Derneğinden ziyaret

Mevlana Uluslararası Öğrenci Derneğinden ziyaret

Mevlana Uluslararası Öğrenci Derneği bir dizi temaslarda bulunmak üzere T.C Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığına ziyarette bulundu

Konya'da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik faaliyetlerde bulunan Mevlana Uluslararası Öğrenci Derneği, bir yıla yakın süredir bu alanda çalışmalar yürüten T.C Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı yetkileriyle çeşitli görüşmeler yaptı.
Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren  T.C Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Kemal Yurtnaç, bu alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının da büyük bir boşluğu doldurduğunu dile getirerek  Mevlana Uluslararası Öğrenci Derneğini tebrik etti. Yapılan faaliyetlere azami derecede destek vermek istediklerini dile getiren Yurtnaç, bir yıldır Konya'da faal çalışmalar yürüten Mevlana Uluslararası Öğrenci Derneği'ne bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.
Dernek faaliyetleri ve Konya'da  eğitimlerine devam eden öğrenciler hakkında bilgi veren Mevlana Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Şahin Uludağ ise, “Ülkemize, milletimize ve şehrimize yakışır şekilde misafirperverlik anlayışı üzerine çalışmalar yapıyoruz” dedi. 2011-2012 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda daha başarılı çalışmalar yapmak istediklerini, bu çalışmalara tüm resmi ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarını beklediklerini belirten Uludağ, bu alanda faaliyet yürüten tüm çalıştayların geleceğe yönelik hayırlı bir  yatırım yaptıklarını ifade etti. Uludağ, yaptıkları diğer faaliyetler hakkında da bilgi verdi. Daha sonra Yabancı Öğrenciler Daire Başkanlığı’na geçen dernek yetkilileri uygulanabilecek projeler hakkında istişarelerde bulundu.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.