Metro, bin çocuğun eğitimini sağlıyor
Metro Grup Türkiye genelinde başlattığı kampanya ile ülke genelinde bin kız çocuğunu okutuyor. Okutulan kız çocuklarının hayat hikayelerini ele alarak bir kitap yayınladıklarını ve belgesel filmi çektiklerini bildiren Metro Grup Kurumsal İletişim Müdürü Ş
Şebnem Sayıl, satışa çıkarılan ve tanesi 10 lira olan kitaptan elde edecekleri gelirle de Muş’ta seksen kız çocuğunun eğitim giderlerini karşılayacaklarını bildirerek, vatandaşlara “İmkansız Periler” adlı bu kitabı almaları tavsiyesinde bulundu. M1 Merkez Konya Alışveriş Merkezi Müdürü Ersin Bal ise Konya’da 100 kız çocuğunun öğrenim giderlerini karşılamaktan büyük gurur duyduklarını ifade ederek, “Okuttuğumuz kız çocuklarını da kendi öz evladım gibi görüyorum. Benim şu an 2 oğlum ve 100 kızım var” dedi. Metro Grup’un verdiği bursla öğrenimini sürdüren Gamze Adıyaman isimli 8. sınıf öğrencisi kız ise, kendisini destekleyerek eğitimine katkı sağlayanların yüzünü kara çıkarmayacağını ve Türkiye için çalışacağını dile getirdi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.