Mesleki eğitim faaliyetleri artacak

Mesleki eğitim faaliyetleri artacak

Aksaray İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Aksaray Valisi Selami Altınok başkanlığında toplandı

Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, istihdamın arttırılması, nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması için yapılacak çalışmalar ve 2012 yılı faaliyetlerini değerlendirildi. Altınok, buradaki konuşmasında, Aksaray'da her alanda yetişmiş nitelikli elemanların istihdam edilerek iş gücüne katılması gerektiğini, bu noktada mesleki eğitim faaliyetlerini artıracaklarını söyledi. 
Aksaray'ın sanayi ve tarım kenti olmasının yanında, kültür ve turizm alanında da büyük potansiyeli olduğunu vurgulayan Altınok, şunları kaydetti: 
''Aksaray'daki hızlı gelişim ve kalkınma göstergeleri yeni yatırımlarla daha da iyiye gidiyor. Bu gelişmeye paralel olarak nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanması için yeni çalışmalar içindeyiz. Aksaray Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü verilerine göre, bu yıl Eylül ayı sonuna kadar yaklaşık 700'ü kadın, 2 bin 300 kişi işe yerleştirildi. Bu sayının daha da arttırılması için gayret göstereceğiz.'' 
Aksaray Organize Sanayi Bölgesi'nde son 1,5 ay içinde 330 dönüm yeni parsel tahsisi yapıldığını ifade eden Altınok, yatırımcıların önümüzdeki aylardan itibaren yüzlerce yetişmiş nitelikli işçiye ihtiyaç duyacağını, bu taleplerin karşılanması için mesleki eğitim faaliyetlerinin artırılacağını belirtti.
AA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.