Merhametin önemi anlatıldı

Merhametin önemi anlatıldı

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri, Özel Enderun Liselerinde öğrencilerin geniş katılımıyla okulun konferans salonunda yapıldı

Etkinlik çerçevesinde Selçuk Üniversitesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Huriye Martı programa katıldı. Programda öğrencilere Hz. Muhammed’in “Merhamet” li yönünü ayet ve hadis ışığında anlattı.

Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde diğer bir etkinlik de Eğitim Koordinatörü Harun Karakuş’un öncülüğünde yine okulun konferans salonunda gerçekleşti,programda Müzik Öğretmeni  Gökhan Algan öncülüğünde okulun Tasavvuf Musiki Korosu da görev aldı.

Programda öğrenciler Hz. Muhammed’in sosyal, bireysel, dost, adalet, merhamet yönleri   anlattı. Öğrenciler Hz. Muhammed’in  hayatından ve Kur’an’dan  deliller ışığında ezberden sunumlarını sergiledi. Programın kapanış bölümünde bir konuşma yapan Okul Müdürü İlhan Yılmaz, “Malumunuz Diyanet İşleri Başkanlığı bu sene Hz. Muhammed (sav)’in merhametli yönünü göstermeyi seçti. Böylelikle insanlara  insanlığını hatırlatarak yeryüzünde devam eden savaşlara  ve düşmanlıklara Peygamberimizin bu yönünü anlatarak son vereceğini beyan etmiş oldu. Biz de kurum olarak devam eden Karakter Eğitimi çalışmalarında sene başında dokuz değer belirledik. Bu değerlerle insanlığın manevi tarafına bir nebze de olsa katkı sağlamayı bir sorumluluk bildik” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.