Meram'da çöp konteynerleri yaygınlaşıyor

Meram'da çöp konteynerleri yaygınlaşıyor

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi, daha önce pilot bölge olarak Şeyh Sadreddin Mahallesi'nde ilk kez uyguladığı çöp konteynerlerinin yer altına alınması projesini yaygınlaştırıyor

Göreve geldikten sonra öncelikli olarak temizlik araçlarını yenilediklerini hatırlatan Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, "Daha temiz bir Meram için ekiplerimiz azami gayret gösteriyor. Modern ve model bir temizlik anlayışıyla hareket ediyoruz. Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğü'müzün araç filosunu teknolojik imkanlarla donatılmış 24 yeni araçla geçen yıl içinde yenilemiştik. Temizlikte yeni projeler de geliştiriyoruz. İlk olarak Şeyh Sadreddin Mahallesi'nde uyguladığımız yer altı çöp konteyneri sistemini daha önce ilçemizin 6 farklı bölgesine daha kurmuştuk. Şimdi ise stadyumun yanındaki Feritpaşa Caddesi'nde 5 ve Alay Caddesi'nde de 1 adet olmak üzere 6 farklı noktaya yer altı çöp konteynerleri yerleştiriyoruz. 6 noktadaki yer altı çöp konteynerleri eski konteynerlerin 33 adedinin aldığı çöpü alabilmektedir. Ayrıca görüntü kirliliği, kötü koku ve çöp suyunun sokaklara akmaması gibi birçok avantaj da sağlamaktadır. Şu an itibariyle 12 farklı noktada kurulan bu sistemi ilçe genelinde yaygınlaştırmaya devam edeceğiz" dedi.
Temizlik sorununa modern bir çözüm bulunması amacıyla hizmet verecek 1100'er litrelik 2 adet çöp konteyneri yer altında 3 metrekarelik bir alana yerleştiriliyor. Su sızdırmayan, paslanmaz özellikteki konteyner, asansör sistemi ile yerüstüne çıkarılıyor. Yer altı konteynerinin zemin üzerindeki kısmında ise çöplerin atılması için atık kolonu bulunuyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.