Meramda bakıma muhtaç işilere evde hizmet

Meramda bakıma muhtaç işilere evde hizmet

Meram Belediyesi tarafından uygulamaya konulana ''Yalnız Değilsiniz'' projesiyle, ilçede yaşayan 65 yaş ve üzerindeki, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilere evlerinde hizmet veriliyor

Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Meram Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan ''Yalnız Değilsiniz'' projesi kapsamında Meram'da yalnız yaşayan yaklaşık 160 yaşlıya evde bakım hizmeti verildiğini belirtti.
Mahalle muhtarlarının da yardımıyla tespit edilen bakıma muhtaç yaşlıların evlerine gidilerek tüm ihtiyaçlarının giderildiğini ifade eden Kalaycı, belirlenen bakıma muhtaç yaşlılar için dosya açılarak sağlık muayeneleri yapıldıktan sonra kişisel temizlikleri ve ev temizliklerinin de yapıldığını bildirdi.
İhtiyacı olanlara gıda paketi ve diğer ev eşyaları verildiğini dile getiren Kalaycı, şunları kaydetti:
 ''Yaşlılarımız, geçmiş ile gelecek arasında bir köprüdür. Hayat tecrübeleri ve kültürleriyle herkesin yolunu aydınlatırlar. Milletimiz, tarihinin her döneminde yaşlısına gereken değeri vererek bunu en önemli töre ve gelenek haline getirmiştir. Bu saygı, sağlam ve güçlü bir toplum oluşturmuştur. Belediye olarak yeni hazırladığımız 'Yalnız Değilsiniz' projesiyle yaşlılarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak yalnız olmadıklarını hatırlatıyoruz. Mahalle muhtarlarımızın yardımı ile ilçemizde 91'i bayan ve 69'u da erkek olmak üzere 65 yaşın üzerinde toplam 160 kişi tespit ettik. Yaşlılarımızın her türlü ihtiyaçları giderildiği gibi belediyemiz tarafından özel bir hastanede de tedavileri yaptırılıyor.''
 Kalaycı, bu projeyle çeşitli vesilelerle kimsesiz kalmış ve ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmiş yaşlılara hak ettikleri hizmeti vermeye gayret ettiklerini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.