Meram'da 66 park açıldı

Meram'da 66 park açıldı

Meram Belediyesi'nin yaptırdığı 26 yeni parkın ve 40 yenilenen parkın toplu açılışı yapılan dualar ile gerçekleştirildi

Meram'ı güzelleştirmek için çalışmalarına devam eden Meram Belediyes,i ilçe genelinde yaptırdığı 26 yeni parkın ve 40 yenilenen parkın toplu açılışını gerçekleştirdi. Alavardı Mahallesi'nde gerçekleştirilen toplu açılış törenine AK Parti Konya İl Başkan Vekili Musa Arat, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, İl Müftüsü Şükrü Özbuğday ile çok sayıda mahalle sakini katıldı. Programın açılış konuşmasının yapan Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, belediye olarak Meram'ın her yerine hizmet götürmek için çalıştıklarını söyledi. Sadece yeşil alan yapmadıklarını belirten Kalaycı, “Son iki yıldır kentsel dönüşüm çalışmaları, attığmız temeller, yeni yaptığımız konut projeleri ve asfalt çalışmalarımız ile her perşembe buraların açılışlarını ya da temel atma törenlerini gerçekleştiriyoruz. Meram Belediyesi olarak bünyemizde çalışan tüm ekip arkadaşlarımız ile birlikte Meram'ı yeniden inşa etmek ve Meram'da hizmeti artırmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Bugün de 26 adet yeni yaptığımız park ve 40 adette yenilenen parkımızın açılışını yapmak için vatandaşlarımız ile bir araya geldik. Bu parklar yapılırken, bu mahallelerde oturan vatandaşlarımız bazen toz, topraktan şikayetçi oldular ama bu gün açılışını hep birlikte gerçekleştiriyoruz” dedi.

MERAM'IN HER YERİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

 Belediye tarafından yapılan hizmetlerin bazıları hakkında da bilgi veren Kalaycı, “Bizim yaptığımız kentsel dönüşüm çalışmaları Türkiye'nin her yerindeki beldiyelere örnek olarak gösteriliyor. Konevi Kentsel Dönüşümü'nde 1. etap bitme aşamasına geldi. 2 bin 624 konut ile buraların çehrelerini değiştiryoruz. Kentsel dönüşüm yaptığımız birçok alandaki evler de vatandaşlarımız 1,5 yıl sonra evlerine oturmaya başladı. Bunların yanında Küçük Aymanas Caddesi'nde bulunan Nergis Park Konutları'nın daha temeli atılmadan evleri satıldı. Çok yakın bir zamanda oranın da temelini atacağız. Gödene Seyir Tepe'de 620 konutluk 2. etapta çalışmalarımız sürüyor. 3 yıllık çalışma süremiz içerisinde 400 kilometreyi aşan yol asfaltlama ve yeni yol açma projelerini gerçekleştirdik. Biz göreve geldiğimiz de Meram'da hiç yüzme havuzu yoktu. Şu anda iki tanesinin temeli atıldı. Çalışmalar hala devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda da iki tanesinin daha temelini atarak 4 yüzme havuzunu Meramlı hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Bu yaptığımız hizmetler sayesinde hizmetlerin, parkların, yeni toplu konutları ve diğer çalışmalarımızın yapıldığı bölgelerdeki diğer evlerinde fiyatları arttı, oralarda yaşam standartları yükseltiliyor” diye konuştu. Yaptıkları restorasyon çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Kalaycı, “Tren Garı civarında bulanan Augustos Otel'in restorasyon çalışmaları tamamlandı. Burası kullanıma başlandı yakın bir zamanda oranın da açılışını gerçekleştireceğiz. Bu restorasyon çalışmaları ile tarihe ışık tutmaya çalışıyoruz. Restorasyon çalışmalarımızın yanında hasta konuk evimizi hizmete açtık. İl dışından hastaneye tedavi olmaya gelen hastalarımızın yakınları burada yapmış olduğumuz 5 yıldızlı otel standartındaki konuk evimizde ücretsiz olarak kalıyor. Bu hizmetlere yaparken, Meram'ı daha da güzelleştirmek ve 'çalışınca oluyormuş' ibaresini göstermek için yaptık. Yaptığımız hizmetlerimiz tüm halkımıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

MERAM YEŞİLLİĞİ İLE ÖRNEK BİR İLÇE

AK Parti Meram İlçe Başkanı Ulvi Bezirci, Meram'ın yeşil çehresinden bahsederek, “Yeşil demek Meram demektir. 2003 yılında Konya'da kişi başına düşen yeşil alan miktarı 10 metrekare iken şimdi 48 metrekareye ulaştı. Avrupa ülkelerindeki oran bundan çok daha fazla. Bizim de oradaki kaliteyi yakalamamız gerekiyor” diye konuştu. Alavardı Mahallesi Muhtarı Mustafa Becerik de 15 yıldır muhtarlık yaptığını, o zamandan beri mahallede çarpık kentleşme olduğunu, 15 yıllık mücadelenin sonucunda Alavardı Mahallesi'nin hak ettiği değeri bulduğunu, bunda Büyükşehir ve Meram Belediyesi'nin büyük emekleri olduğunu söyledi. Becerik, yapılan parkların da korumasının o mahallelerde ve sokaklarda bulunan halk tarafından gerçekleştireceğini söyleyerek, mahallelileri yapılan hizmetleri korumaları konusunda uyardı. Yapılan konuşmaların ardından İl Müftüsü Şükrü Özbuğday'ın yaptığı dua ile parkların açılışı gerçekleştirildi.

merhabahaber.com MUSTAFA ÖZÇELİK
 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.