Meramda 5 okul finale kaldı

Meramda 5 okul finale kaldı

Meram Belediyesi ve Meram Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle Bileğinin Yerine Yüreğini Kullan sloganı kapsamında lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ödüllü skeç ve stand-up yarışmasında f

Meram Belediyesi ve Meram Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle “Bileğinin Yerine Yüreğini Kullan” sloganı kapsamında lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ödüllü skeç ve stand-up yarışmasında finale kalan 5 okul belirlendi. Yarışmaya katılan 26 okuldan 10’u daha önce yapılan elemelerle yarı finale çıkmıştı. Konevi Kültür Merkezi’nde dün yapılan elemelerde ise finale çıkmayı hak eden 5 okul belirlendi. Yarışmanın jüri üyeliklerini yapan Konya Devlet Tiyatrosu Müdürü Tomris Çetinel, Psikolojik Danışman Mehmet Arslan ve Meram Belediyesi Konevi Tiyatro Topluluğu Yönetmeni Mustafa Akbulut, finale çıkacak grupları belirlerken öğrencilerin sahne performanslarını ve işledikleri konuları çok iyi bir şekilde değerlendirdiler. Finale yükselen okulların hepsi skeç kategorisinden oldu.

Gençlerin her türlü şiddet ile ilgili farkındalığını arttırmak ve mizah yoluyla şiddeti önleme konusunda fikir yürütmeleri için fırsatlar sunmayı amaçlayan yarışmada finale kalan okullar şunlar:

1-S.Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi- Ekip adı: Diğerkâm

2-Meram Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi- Ekip adı: Kumların Kaptanları

3-Konya Türk Telekom Erol Güngör Sos. Bil. Lisesi- Ekip adı: Grup Damacana

4-Meram Dr.Ali Rıza Bahadır İmam Hatip Lisesi - Ekip adı: Mağdurlar

5-Meram Endüstri Meslek Lisesi - Ekip adı: Grup Empati

“Bileğinin Yerine Yüreğini Kullan” yarışmasının finali 30 Nisan 2011 tarihinde yapılacak ve ünlü komedyen Atalay Demirci de bu programa katılarak stand-up gösterisinde bulunacak. 

 

Yarışmada birinci olan ekibe 3 bin, ikinci ekibe 2 bin, üçünce ekibe bin, dördüncü ve beşinci olan ekibe mp4 çalar verilecek. Ayrıca 1., 2. ve 3. olan ekiplerin okullarına birer dizüstü bilgisayar verilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.