Meram Hükümet Konağı’nın temeli atıldı

Meram Hükümet Konağı’nın temeli atıldı

Tamamlandığında Meram Kaymakamlığı ve çok sayıda ilçe müdürlüğünü aynı çatı altında toplayacak olan Meram Hükümet Konağı’nın temeli törenle atıldı.

Bünyesinde, İlçe Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, İlçe Tapu Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Mal Müdürlüğü, İlçe Tüketici Hakem Heyeti Müdürlüğü, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığını barındıracak olan Meram Hükümet Konağının temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene Ak Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Ak Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Kaymakamı Resul Çelik, Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, MHP Meram İlçe Başkanı İbrahim Ay, Meram Belediye Meclis Üyeleri, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Hamdi Demir, Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Taşdemir ve muhtarlar katıldı.

VATANDAŞLARIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞILIYOR

Konya’ya ve Meram’a hizmet etmenin gururunu ve onurunu yaşadıklarını belirten Konya Valisi Vahdettin Özkan, gerek büyükşehir belediyesinin gerekse ilçe belediyesinin Meram’a katkı sunmak amacıyla büyük bir heyecanla tüm ekipleriyle çalıştıklarını belirterek, “Her Konya Büyükşehir Belediyesini hem Meram Belediyesini bu özellikleriyle tebrik ediyorum. Vatandaşların yaşam kalitesini artırmak için yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Vatandaşlarımızın huzurunu, refahını artırmak ve sosyal gelişmişliğine katkı sunmak amacıyla yükselen bu bina ile Meramlılara hizmetin daha rahat gidecek olması alkışlanacak bir hizmet. Konya’da bu tür hizmetler Türkiye genelinden daha yaygın ve nitelikli yürütülüyor. Konya bu özelliği ile öne çıkıyor. Pandemi sürecinde ihracatın azalması beklenirken Konya’d rakaamalar arttı. 2 milyar doların üzerine çıktı. Konya’nın küresel anlamda rekabet gücünün arttığının göstergesidir bu. Binalaarın ve kurumların varlık sebebi insanlarımıza hizmet etmek içindir. Bu yapının da vatandaşlarımıza hizmeti artırmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu. Törende son olarak söz alan Ak Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun da binaların, yapıların ve şehirlerin de ruhu olduğuna vurgu yaptı.

KONYA’NIN YARINLARINI GÜZELLEŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Sözlerine hayırlı bir yatırım için bir araya geldiklerinin altını çizerek başlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, temeli atılan Hükümet Konağı’nın hizmete başlamasıyla bu bölgenin Meram’ın cazibe merkezlerinden biri olma özelliğini artıracağına vurgu yaptı. Meram Kaymakamlığı ve ilçe müdürlüklerinin dağınık olmasının vatandaşlara hizmette zorluklar yaşattığını ifade eden Başkan Altay, sözlerini şöyle sürdürdü; “Hükümet Konağının hizmete başlamasıyla bu zorlukların önüne geçmiş olunacak. Çoğu Meram Belediyesine komşu olarak bir arada olacaklar. Büyükşehirlerde trafik sorununu çözmenin en önemli yollarından biri de alt merkezler oluşturmak. Burası bir alt merkez olarak bizlere bu hizmeti de dolaylı olarak vermiş olacak. Marka değeri yüksek Meram’a hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ile birlikte Meram’ın yarınlarını daha güzel hale getirmek için çalışıyoruz. Son Durak çalışmalarında son aşamaya geldik. Tavusbaba’da yoğun bir gayret içindeyiz. Meram’da imarı tamamlanan yerlerde yeni caddelerle ilgili çalışma yürütüyoruz. Meram’ın yarınları çok daha güzel olacak. Hükümet Konağı hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

YILSONUNDAN ÖNCE HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAK

Bu önemli yatırımın Meram’a kazandırılıyor olmasından dolayı büyük mutluluk ve heyecan yaşadıklarını belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, yeni bir ilçe merkezi oluşturma yolunda sona yaklaştıklarını belirtti. Belediye binasının bölgeye taşındıktan sonra en önemli eksikliğin ilçe müdürlüklerini ve kaymakamlığı bir tek yapıda toplanması olduğunu ifade eden Başkan Kavuş, “Belediye binası ve Hükümet Konağıyla, alışveriş merkeziyle, iki çarşısı ve hafif raylı sistemin de sonuçlanmasıyla bu bölge Meram’ın kendine yakışır merkezlerinden biri olacak. Konak tamamlandığında vatandaşlarımız Meram adına alabileceği hizmetlerin çoğuna ulaşabileceği bir bölge olacak. İnşaatımız bir süre önce başlamıştı ama biz bu mutluluğu hemşehrilerimizle paylaşabilmek adına bu programı düzenledik. Bir sorun yaşanmazsa Hükümet Konağımız yıl sonundan önce hizmet vermeye başlayacak. Bu yatırımın Meram’a kazandırılmasında katkı sunan İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, bize her noktada desteklerini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a, bizim her projemizde ya içinde olan ya da destek veren Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay ve Meram Kaymakamı Resul Çelik’e şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum