Melikgazi Belediye Meclisi Toplantı

Melikgazi Belediye Meclisi Toplantı

Kayseri Melikgazi Belediye Meclisi 5393 sayılı belediye kanununun 20. maddesine istinaden 2013 yılı Ağustos ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Kayseri Melikgazi Belediye Meclisi 5393 sayılı belediye kanununun 20. maddesine istinaden 2013 yılı Ağustos ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Meclis gündeminde yer alan 20 madde tek tek oylanarak karara bağladı. 18’i imar, 8’i idari ve 2’si ise mali konulardan 13 madde karara bağlandı, 15 maddeyle ilgili komisyonlara havale edildi.

Melikgazi Belediyesi ile Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ortak mesleki ve beceri kurslarının açılması ile trafoların yer altına alınması ile ilgili maddelerin görüşülerek kabul edildiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, şunları söyledi. “Melikgazi Belediye Meclisi olarak alınan kararlar ilçemize yatırım ve hizmet olarak yansımaktadır. Dolayısı ile örnek ve referans belediyenin temelinde belediye meclis kararların büyük bir payı vardır. Belediye Meclisimizin bu toplantısında 8 imar konusunu karara bağlayarak şehrimizin planlı yapılaşmanın öncülüğü yapmıştır. Ayrıca İlçe Milli Eğitim müdürlüğünün talepleri üzerine okullarda bakım ve oranım yapılması uygun bulunmuştur. Bu meclis toplantısında Kayseri kale içerisinde yer alan trafonun yer altına alınması yine oybirliği ile kabul edilmiştir.”

Kayseri Erciyes Turizm İnşaat Spor Etkinlikleri Sanayi ve Ticaret AŞ.’nin Sermaye Artış Payının onaylandığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, belediye çalışmalarına yön ve karar veren başarının ve hizmetlerin altında imzası bulunan tüm meclis üyelerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.