Mehmetçik Vakfı, Samsun'da Bin 131 Kişiye Sürekli Destek Sağlıyor

Mehmetçik Vakfı, Samsun'da Bin 131 Kişiye Sürekli Destek Sağlıyor

Samsun basınıyla bir araya gelen TSK Mehmetçik Vakfı Samsun Temsilcisi E.Kur.Alb. İbrahim Yıldırım, 13 ilin bağlı olduğu Samsun temsilciliğinden bin 131 kişinin sürekli destek aldığını söyledi. Mehmetçik Vakfı'nın yürüttüğü faaliyetler...

Samsun basınıyla bir araya gelen TSK Mehmetçik Vakfı Samsun Temsilcisi E.Kur.Alb. İbrahim Yıldırım, 13 ilin bağlı olduğu Samsun temsilciliğinden bin 131 kişinin sürekli destek aldığını söyledi.

Mehmetçik Vakfı'nın yürüttüğü faaliyetler ve kurban bağışları hakkında ayrıntılı bilgiler veren İbrahim Yıldırım, "Mehmetçik Vakfı 1982 yılında kuruldu. Kurulduğu günden bugüne kadar 39 bin 242 kişiye maddi destek sağlamıştır. Halen 8 bin 748 kişi her ay vakfımızdan sürekli yardım almaktadır. Bu kişilerin 7 bin 476'sı gazi ve engelli Mehmetçikler, bin 272 kişisi Mehmetçik çocuklarıdır. Samsun'a 13 il bağlı olmakta ve bu bölgede bin 131 kişi sürekli destek almaktadır. Bunun 964 tanesi gazi ve engelli, 167 tanesi ise öğrencidir. Mehmetçik Vakfı'nın ana gelir kaynağı vatandaşlarımızın menkul, gayrimenkul ve nakit para yardımlarıdır." dedi.

Bu yılki vekâleten kurban bağışı kampanyasının 1 Eylül’de başladığını sözlerine ekleyen Samsun Temsilcisi Yıldırım, "Kurban bağışı 600 TL, 275 ABD doları ya da 210 Avro’dur. Kurban kesimi için 80 bin TL civarında ihale yapılmış bulunmaktadır. 8 ilde kesim faaliyeti, dini vecibelere uygun olarak Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan görevlendirilen bir kişi, noter ve Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan görevlendirilecek bir personel ve bizden de katılacak 4 personel ile kurbanlar kesilecektir. Kurban kesim yerleri Türkiye'nin en modern kesimhanelerinde yapılmaktadır. İsteyen vatandaşlarımıza kesim sonuçlarını video çekimi olarak kendilerine iletilecektir. Bunun yanında kesim yapılır yapılmaz kendilerine mesaj ile iletilecektir. Kesim sonundaki etler tamamen o bölgedeki kesim yapılan yerlerdeki şehit ailelerine dağıtılacaktır. Bağış yapan vatandaşlarımız adreslerini bildirirlerse kesim sonucunda kendilerine 750'şer gramlık kavurmalar gönderilmektedir ve kendi kurbanlarının etlerini de tadabilirler. Vatandaşlarımızın Mehmetçik Vakfı'na olan desteklerini bekliyoruz." şeklinde konuştu.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.