Medyada En Çok Gezi Olayları Konuşuldu

Medyada En Çok Gezi Olayları Konuşuldu

Medya Takip Merkezi’nin Temmuz ayı verilerine göre, medyada en çok konuşulan isimler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi oldu.

Medya Takip Merkezi’nin Temmuz ayı verilerine göre, medyada en çok konuşulan isimler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi oldu. Medyada en çok Gezi Parkı olayları, Mısır’daki darbe ve çözüm süreci yer aldı.

Medya Takip Merkezi’nin ay boyunca 3 bini aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesinde yaptığı inceleme sonucu, 84 bin 999 haber ve yazıda yer alan Taksim Gezi Parkı, medyada ayın en fazla konuşulan konular arasında ilk sırada yer aldı.

Türk medyasında en fazla yer alan bir diğer konu Mısır’daki darbe oldu. Mısır’ın seçimle göreve gelen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye karşı yapılan askeri darbe, bir anda dünya medyasının üzerinde en çok konuştuğu olaylar arasına girdi. Mısırdaki darbe Türk medyasında 82 bin 980 haber ve yazı ile gündeme geldi.

Çözüm süreci, ay boyunca medyanın en fazla söz ettiği olaylar arasındaydı. Çözüm süreci temasları çerçevesinde Kandil’e giden BDP heyeti aracılığıyla verdiği mesajla Öcalan, süreçte 2. aşamaya geçilmesi gerektiğini söylerken, Başbakan Erdoğan terör örgütünün sadece yüzde 15’inin çekilmiş olması nedeniyle 2. aşamaya geçilemeyeceği açıkladı. Süreç, toplam 31 bin 787 haber ve yazıya konu edildi.

MEDYA, EN ÇOK BAŞBAKAN ERDOĞAN VE MURSİ’DEN BAHSETTİ

Araştırmaya göre Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Temmuz ayında da medyanın en çok konuştuğu siyasi isim oldu. Erdoğan ay genelinde 83 bin 907 haber ve yazıya konu edildi.

Türk medyasının ay boyunca en çok söz ettiği ikinci siyasi isim, Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi oldu. Mısır tarihinde özgür seçimle göreve gelen ilk Cumhurbaşkanı Mursi, toplamda 31 bin 334 haber ve yazı ile Türk medyasında gündeme geldi.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.