Meclisten MEVKA projelerine destek

Meclisten MEVKA projelerine destek

Konya İl Genel Meclisi Mayıs Ayı Toplantılarında İl Özel İdaresinin 2010 Mali Yılı Bütçesinin Kesin Hesabını görüştü

Kesin Hesabın Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildiği toplantıda, Mevka Projelerine Özel İdare’den yüzde 25 destek kararı alındı.

Açılış ve yoklama ile başlayan toplantının birinci birleşimine İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, başkanlık etti. Birinci birleşimde ilk olarak İl Özel İdaresi’nin 2010 Mali Yılı Bütçesi’nin Kesin Hesabı Divan Katibi Mustafa Özkan tarafından okundu. Özkan, 2010 yılı bütçesinin 83 milyon 500 bin TL olduğunu söyledi. Kesin hesap rakamları daha sonra Meclis üyelerinin müzakeresine açıldı. Kesin hesap görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Gündemin bir başka önemli konusunu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Mevlana Kalkınma Ajansı’nın (MEVKA) ortak projelerine İl Özel İdaresi’nin yüzde 25’lik katkısı oluşturdu. Ortak proje sözleşmesi çerçevesinde MEVKA’ya Özel İdare bütçesinden turizm bilgilendirme panoları ve yön levhaları ile Mevlana Müzesi teşhir ve tanzimi işi için yüzde 25’lik katkı üyelerin müzakeresine açıldı. Karar oy birliğiyle kabul edildi.

İl Genel Meclisi’nin Mayıs Ayı Toplantıları’nın birinci birleşimi gündem maddeleriyle devam etti. Toplantının ikinci birleşimi 03 Mayıs 2011 Salı günü sabah 10.00’da yapılacak.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.