Meclis’te ilginç diyalog! ‘Kabak tatlısı’ gerginliğe neden oldu

Meclis’te ilginç diyalog! ‘Kabak tatlısı’ gerginliğe neden oldu

Meclis’te devam eden bütçe görüşmelerinde AK Parti ve CHP’nin atışma konusu bu kez ‘kabak tatlısı’ oldu.

Meclis’te ‘Kabak tatlısı’ gerginliği: "Yediysem Allah benim belamı versin, vallahi yemedim, kuru-pilav yedim!"

"KABAK TATLISINI TAHİNLİ YEDİ"

Vatandaşın sorunlarına yönelik çalışma yapması beklenen milletvekilleri bu sefer de ‘kabak tatlısı’ nedeniyle atıştı.   AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, “fakirlik edebiyatı” yapmakla suçladığı  CHP Genel Başkan Yardımcısı, Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’a “Fakirlik edebiyatı yapıyor ama kendisi de kabak tatlısını tahinli yedi” diyerek yüklendi.

"VALLAHİ KABAK TATLISI DEĞİL"

Bunun üzerine yanıt veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, "Vallahi kabak tatlısı değil kuru-pilav yedim. Yedimse Allah belamı versin” diye kendini savundu.

"MİLLET AÇ"

Önceki günde meclisi karıştıran sözler Öztunç'tan gelmişti. Öztunç, "Beyaz çay, ejder meyvesi, efuli -liçi meyvesi eşliğindeymiş- aloe vera -starex meyvesi eşliğinde- orman meyveli spesiyal, bahçe naneli limonata içermiş, pataşur içerisinde Çerkez tavuğu -neyse bu artık- zencefilli somonlu suşi, tartolet içerisinde humus. Millet aç siz bunları yiyorsunuz” dedi.

MECLİS'TE İLGİNÇ TARTIŞMALAR

Hürriyet’ten Turan Yılmaz imzalı habere göre, AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, “Ayıp, ayıp be. Mahremine mi giriyorsunuz?” diye tepki gösterirken, tansiyonu yükselten tartışma tutanaklara şöyle yansıdı:

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora: Sanki böyle bize burada, şatafat içerisinde yaşayanlar, sürekli fakirlik edebiyatında bulunuyorlar. Akşam yemeğimde hamsi yedim ama Kahramanmaraş milletvekilimiz kabak tatlısını tahinli yedi, ondan da taviz vermedi.

Öztunç: Sayın Başkanım, sayın hatip benim akşam yemeğinde ne yediğimi söyledi.

Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç: Yediniz mi siz kabak tatlısını? Yemediyseniz sorun yok.

Öztunç: Beni şatafatlı yemek yemekle…

Başkanvekili Bilgiç: Arkadaşlar, sataşmadı, kabak tatlısı yemek kötü bir şey mi tahinle; hayret bir şey. Ve Sayın Cora, hakikaten, kimin ne yediği bizi hiç ilgilendirmiyor yani.

Öztunç: Eğer, ben kabak tatlısı yediysem Allah benim belamı versin. Vallahi yemedim, ben tatlı yemiyorum. Ben ne yedim biliyor musun Sayın Cora bu akşam yemeğinde?

Bilgiç: Söylemeyin Sayın Öztunç

Öztunç: Kuru fasulye, pilav yedim. Ben köy çocuğuyum. Sen de hamsi yemişsin.

AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç: Başkanım, kuru fasulye yemiş, gazı var belli. (CHP sıralarından ‘Ayıp ya’ sesleri)

Öztunç: Ayıp be, ayıp. Meclise yakışıyor mu? Böyle bir terbiyesizlik var mı?

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu: Mutfakla ilgili terbiyesizliği siz yapıyorsunuz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.