Maslak'ı kaybeden Sarıgül'den ilk açıklama

Maslak'ı kaybeden Sarıgül'den ilk açıklama

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül Maslak, Ayazağa ve Huzur mahallelerinin Sarıyer ilçesine bağlanmasıyla ilgili ilk kez konuştu.

İstanbul'da Şişli ilçesine bağlı olan Maslak, Ayazağa ve Huzur mahalleleri Sarıyer ilçesine bağlandı. Karara tepki gösteren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül "Değişikliğin yasalaşmadan düzeltileceğini ümit ediyorum" dedi.

TBMM İçişleri Komisyonu'nda, 13 ili büyükşehir kapsamına alan Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı'nın 2. maddesi kabul edildi.

AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler başkanlığında dün gerçekleştirilen toplantı, 11.5 saat sürdü. Toplantıda tek madde kabul edildi. Tasarının ikinci maddesi, ilçe, belde ve köylerle ilgili düzenlemeleri içeriyor.

İSTANBULLULAR'I YAKINDAN İLGİLENDİREN O HABER

Komisyondan İstanbulluları yakından ilgilendiren bir karar da çıktı. Kabul edilen bir önergeyle İstanbul'da Şişli ilçesine bağlı olan Maslak, Ayazağa ve Huzur mahalleleri Sarıyer ilçesine bağlandı.

Özellikle plazaların yoğun olduğu Maslak'ta 4 binin üzerinde iş yeri bulunuyor. Mesken sayısı 400 civarında. 10 bin meskenin yer aldığı Ayazağa'da 2 bin civarında iş yeri var.

Öte yandan, yazılı bir açıklama yapan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, kararı doğru bulmadığını söyledi.

DOĞRU BULMUYORUM

Bu bölgelerin ilçe olduğu günden bu yana Şişli'ye bağlı olduğunu bildiren Sarıgül, açıklamasında ''Biz de uzun zamandır bu bölgelere yönelik hizmet projeleri gerçekleştiriyoruz. Bir milletvekilinin verdiği önergeyle böylesine bir değişikliğin yapılmasını doğru bulmuyorum. Bu yanlışlığın yasalaşmadan düzeltileceğini ümit ediyorum'' ifadesini kullandı.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.