Manisa'da Toplu Ulaşım Şoförlerine 75 Bin Lira Ceza Kesildi

Manisa'da Toplu Ulaşım Şoförlerine 75 Bin Lira Ceza Kesildi

Manisa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yusuf Enli, vatandaştan gelen şikayetler sebebiyle şu ana kadar toplu ulaşım aracı şoförlerine toplam 75 bin TL para cezası kestiklerini bildirdi.

Manisa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yusuf Enli, vatandaştan gelen şikayetler sebebiyle şu ana kadar toplu ulaşım aracı şoförlerine toplam 75 bin TL para cezası kestiklerini bildirdi. Enli, vatandaşların toplum ulaşım araçlarından memnuniyetinin de yüzde 46’dan yüzde 26’ya düştüğünü söyledi.

Oda binasında bir basın toplantısı düzenleyen Başkan Enli, toplu ulaşımda sıkıntılar yaşandığını belirtti. Ulaşımda en büyük sıkıntının sabah ve akşamüstü memurların ve öğrencilerin çıkış saatleri olduğuna dikkat çekerek, "Türkiye'nin en büyük sanayilerinden birine sahibiz. Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ne her sabah 20-25 bin insan gidiyor ve bunun gelişi de var. Aynı saatlerde öğrencilerin çıkış saatleri var. Manisa'nın böyle bir kaderi var. Üç yol kullanılıyor, bu durumda da vatandaşların ulaşımı aksıyor.” dedi. Toplu ulaşımdaki problemlerden bahseden Yusuf Enli, “Ben yolcuyu taşırsam para kazanırım. Ben yolcu taşımıyorsam, benim şehiriçinde çalışmamın ne anlamı var? Sanki biz Manisalıya ihanet ediyormuş gibi, onları taşımak istemiyormuşuz gibi bir düşünceye sahip oluyorlar ve insanlar devamlı bizi şikayet ediyor. Manisalıların görmesi için duraklara, arabaların geliş ve gidiş saatlerini koyduk. Büyükşehir olan Manisa'da yollar genişleyecektir. Sayın Belediye Başkanımız'a söyledim, İstanbul'da denenmiş yollar var. Servislerle otobüslerin ayrı bir güzergâhları var ama Manisa'da sağlı sollu çift park etmiş araçlar, bizim daha hızlı işimizi yapmamıza engel oluyor.” şeklinde konuştu.

İnternet sitelerinin açık olduğunun ve gelen her şikayeti değerlendirdiklerinin altını çizen Oda Başkanı Enli, "Kameralardan şoförün ve vatandaşların ne yaptığını görüyoruz. 24 saat hem Manisa Belediyesi hem de biz izliyoruz. Böyle bir örnek şehirde bu şikayetlerin gelmesi bizleri üzüyor. Hangi arabadan ne şikayet geliyorsa gereken cezalar yazılıyor. Hiç kimsenin tahmin etmeyeceği en ufak şikayetler bile dikkate alınıyor. Şu ana kadar yazılan cezalar 75 bin TL'dir. Kim ne suç işlemişse günü, saati olmak üzere yazılıyor. Bu kadar disiplinli çalışıyoruz. Bize karşı yapılan her şeyi de Manisa Belediyesi'ne verdik. Manisalı, bizi esnaf olarak görmüyor. Biz de sabah 06.00'da işe başlayıp 24.00'te dükkanımızı kapatıyoruz. Manisa Belediyesi'nin istatistik bilgisine göre memnuniyet oranı, yüzde 46'dan 26'ya düştü. Bizim şoförlerimizin hoşgörülü davranmalarını istiyorum. Onun için bizim biraz daha sabırlı olmamız lazım. Sırf bizi özellikle kötü göstermek için belediyeye şikayet eden insanlar var, bu da bizleri çok üzüyor. Dışarıdan gelen vatandaşlarımız ise bizlerden çok memnun ama bir türlü Manisalıya kendimizi sevdiremedik.” dedi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.