Manisa İgm Başkanı Solmaz: Adalet Mekanizması İşin Peşinde

Manisa İgm Başkanı Solmaz: Adalet Mekanizması İşin Peşinde

Manisa İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Hayrullah Solmaz, İl Özel İdaresi'nde çalışanlarla şehirde faaliyet gösteren bazı müteahhitlere yönelik operasyonda 20 kişinin gözaltına alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, adalet mekanizmasının işin peşind.

Manisa İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Hayrullah Solmaz, İl Özel İdaresi'nde çalışanlarla şehirde faaliyet gösteren bazı müteahhitlere yönelik operasyonda 20 kişinin gözaltına alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, adalet mekanizmasının işin peşinde olduğunu söyledi. Solmaz, olayın kendileri açısından üzücü olduğunu fakat üç yönüyle memnuniyet verici tarafı da bulunduğunu dile getirdi.

İGM Başkanı Solmaz, açıklamasında şunları kaydetti: “Birincisi, bu ülkede yolsuzluk yapan, yolsuzluk yaptığı iddia edilen kim varsa ve o kurum hangi partiye ait olursa olsun, hangi kişiler yönetirse yönetsin devletin şaşmaz ve yenilmez adaletinin, bu konuyla ilgili gerekli çalışmaları yapmakta kimseden emir almadığını görmek bizi mutlu etti. İkincisi, bu hadisede bir yanlış anlaşılma olduğu ortaya çıkar ve buradaki gerek müdürlerimiz gerek personelimiz gerekse müteahhitler aklanır. Şu anda dava sonuçlanmadığı için, henüz açılmadığı için hiç kimseye suçlu muamelesi yapamayız. Bu yönüyle de dikkat etmemiz lazım geliyor. Üçüncüsü, bu ilk gözaltılarda dahi Manisa’da hiçbir siyasinin olmaması, siyasi otoriteyle bir yere gelmiş kimsenin olmaması bizi son derece mutlu etti ama üzüldüğümü ifade ediyorum. Unutmayın, suç işleyen kim olursa olsun bu ülkenin adaleti, bu ülkenin kanunları kimsenin yakasını bırakmaz. Biz AK Partili İl Genel Meclisi Başkanı olarak bunun böyle görünmesini istemezdik ama böyle göründüğünü de herkesin bilmesini isterim. Suç işleyen kim olursa olsun, isterse babamızın oğlu olsun, bu ülkenin adalet mekanizmaları o işin peşindedir.”

Gözaltına alınanlar arasında İl Özel İdare’den iki kişinin de olduğunu aktaran Hayrullah Solmaz, “Özel İdare ihalesinde, hiçbir siyasi arkadaşımız ihale komisyonlarına girmiyor. İhalelerimiz tamamıyla bürokratik çerçevede yapılıyor. Manisa İl Özel İdaresi, bütün ihalelerini çok şeffaf bir ortamda gerçekleştiriyor. 300’ün üzerinde yıllık ihalemiz var. Biz bütçesi 100 milyon lira olan bir meclis olmakla beraber gerçekleşen bütçesi 300 milyon lira olan bir meclisiz. Çünkü devletin diğer kurumların ana ihalecisi ve yapılan ihalelerin denetleyicisi il özel idaresidir. Bu konuda bugüne kadar olan şeffaflığımız bundan sonra da devam edecektir. Hassasiyetimiz de artarak devam edecek.” diye konuştu. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.