Manisa Belediyesi'ndeki Kadro Operasyonu

Manisa Belediyesi'ndeki Kadro Operasyonu

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, belediye başkan yardımcıları Cem Çöllü, Hasan Eryılmaz ve Mümin Deniz'in başkan yardımcılıkları görevlerinden alınmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, belediye başkan yardımcıları Cem Çöllü, Hasan Eryılmaz ve Mümin Deniz'in başkan yardımcılıkları görevlerinden alınmasıyla ilgili açıklama yaptı. Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde değişiklik yapan Ergün, yapılan değişikliklerle ilgili kamuoyunda konuşulanların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

    Başkan Ergün kendilerinin bir kamu görevi yürüttüğünü ve kamu kurumlarında bu gibi değişikliklerin zaman zaman olabileceğini kaydetti. Ergün, "Sonuçta başkan yardımcılıkları noktasında bildiğiniz üzere üç tane seçilmiş, dört tanede memur kadrosundan başkan yardımcılığı kadromuz var. Geldiğimiz süreçten bu yana bu mevkilerde gerektiği zaman değişiklikler yaptık. Son olarak Fen İşleri Müdürlüğü, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile birlikte Ulaşım ve Kültür Müdürlüğü görevlerini yürüten başkan yardımcısı arkadaşlarımızla ilgili bir değişikliğe gidildi. Cem Çöllü, Hasan Eryılmaz ve Mümin Deniz arkadaşlarımızın yerine İmar ve şehircilik Müdürü Türkan Köroğlu, Plan ve Proje Müdürü Taner İçöz ile birlikte Park ve Bahçe İşleri Müdürü Serpil Çakır atandı.” dedi.

    Bu atamalarda herhangi bir önyargı aranmaması gerektiğini dile getiren Ergün, “Plan ve Proje Müdürü Taner İçöz, 2003'ten bu yana yani yaklaşık 10 yıldır vekil müdürlük yapıyordu. Aynı şekilde Serpil Hanım 6-7 yıldır benden önceki dönemden bu yana vekil müdürlük yapıyordu. Türkan Hanım da görevini vekil müdür olarak sürdürüyordu. Bu arkadaşlarımız 6 ay başkan yardımcılığı görevinin ardından asil müdürlüklerini alacaklar.” diye konuştu.

    Görevini en iyi şekilde yapanın her zaman arkasında olduğunu belirten Ergün, “Sonuçta bu arkadaşlarımız benim bulunduğum süre içerisinde görevlerini layıkıyla yerine getirdiler. O açıdan hem Büyükşehir öncesi, hem de onları onure etme açısından arkadaşlarımızı başkan yardımcılığı noktasına getirdik. Bu Mümin Bey içinde geçerliydi. O 6.5 aylık süreyi geçirdi. Şimdi bir dönüşüm uyguladık. Bu değişikliklerin arkasında kimse başka bir şey aramasın. Sonuçta başkan yardımcılığı görevi sona eren arkadaşlarımız yine mevcut müdürlüklerine devam ediyorlar. Eğer bir kastımız olsaydı arkadaşlarımızın müdürlük görevlerinden de almam gerekirdi. Kimse arkasında bir şey aramasın.” dedi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.