Malatya’da Bayram Boyunca Hastane Acil Servislerinde Doktor Bulunacak

Malatya’da Bayram Boyunca Hastane Acil Servislerinde Doktor Bulunacak

Malatya Valiliği tarafından alınan Ramazan Bayramı tedbirleri çerçevesinde kentteki 2 devlet hastanesi acil servislerinde 4 doktor ile 2 hemşirenin sürekli görev yapacağı bildirildi.

Malatya Valiliği tarafından alınan Ramazan Bayramı tedbirleri çerçevesinde kentteki 2 devlet hastanesi acil servislerinde 4 doktor ile 2 hemşirenin sürekli görev yapacağı bildirildi.

Malatya Valiliği’nden yapılan açıklamada, vatandaşların Ramazan Bayramı'nı huzur içinde geçirmeleri için bir dizi tedbir alındığı belirtildi. Açıklamada, Ramazan Bayramı'nın huzur içerisinde geçmesini sağlamak amacıyla halkın can ve mal güvenliğiyle ilgili hizmetlerin aksatılmadan yerine getirilmesi için tedbirler alındığı ifade edildi.

Vatandaşların ihtiyaç duymaları halinde 155 Polis İmdat, 156 Jandarma İmdat ve 110 İtfaiye gibi telefonları arayabilecekleri ifade edilen açıklamada, kurumların telefon numaralarına da yer verildi. Açıklamada, ayrıca Devlet Hastanesi ve Devlet Hastanesi Beydağı Kampüsü acil servisinde 2 uzman doktor, 2 pratisyen doktor, 2 hemşirenin devamlı görev başında bulunacağı, polikliniklerde yeteri kadar sağlık personeli ve doktorun görev yapacağı kaydedildi.

MALATYA’DA TEK BAYRAMLAŞMA OLACAK

Malatya Valisi Vasip Şahin, Ramazan Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında “Bayramlarımız millet olarak birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma gibi hasletlerimizin tazelendiği ve pekiştirildiği günlerdir." dedi.

Şahin, açıklamasında kültür ve inanç dünyasının çok önemli ögelerinden olan bayramların millet olarak birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma gibi hasletlerinin tazelendiği ve pekiştirildiği günler olduğunu ifade etti.

Kentte birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi amacıyla tüm bayramlaşma etkinliklerini birleştirdiklerini anlatan Şahin, "Yaşanan bu coşku ve heyecanı tüm vatandaşlarımızla bir arada paylaşma amacıyla, ilgili kurum/kuruluş ve sivil toplum örgütlerinden intikal eden yoğun talepler muvacehesinde bayramın resmi olarak kutlanması programının bütün kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleri adına valiliğimizce tek bir program şeklinde icra edilmesinin ilimizdeki birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi, eş, dost, akraba, komşularımız ile fakir ve muhtaç vatandaşlarımıza daha fazla vakit ayrılabilmesi bakımlarından uygun ve gerekli görülmüştür." şeklinde konuştu.

Bayramlaşma programı, 8 Ağustos Perşembe saat 10.00'da Malatya Öğretmenevi'nde gerçekleştirilecek. CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.