Makine Mühendisleri’nden soğutma kursu

Makine Mühendisleri’nden soğutma kursu

Makine Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı İsmail Özkarakaya, konforlu ve güvenli binalar için soğutma tesisatının önemine dikkat çekti.

Konya’da kaliteli, konforlu ve güvenli binaların yapımının hızla devam ettiğini belirten Özkarakaya, “Bu binaların Havalandırma - Soğutma – Klima uygulamalarında yetişmiş ve yetkili eleman ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Odamız üyelerinin, Serbest Müşavirlik Mühendislik Hizmetleri kapsamında yapmış oldukları bu uygulamalar ile ilgili eğitilmeleri ve yetkilendirilmeleri amacı ile Odamız, Soğutma Tesisatı Mühendis Yetkilendirme Kursu düzenlemiştir. Düzenlenen eğitimlere toplam 49 üyemiz katılmıştı” dedi.
İsmail Özkarakaya, şöyle devam etti: “Ülke ve toplum yararları doğrultusunda kaliteli, sağlıklı, konforlu, güvenli ve ekonomik yapıların gerçekleştirilmesi için, mekanik tesisat konularından Soğutma Tesisatı hizmetlerinin üretilmesinde ve denetlenmesinde görev alacak üyelerimizin bilgi birikimlerinin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve belgelendirilmelerini sağlamak düzenlenen kursun esas amacıdır.”
Kursta öğretici olarak Şube Yönetim Kurulu Üyesi Ö. Erdoğan Duransoy’un görev yaptığını ve üyeleri bilgilendirdiğini kaydeden İsmail Özkarakaya, kurs sonunda başarılı olan üyelere sahip olacakları Soğutma Tesisatı Mühendis Yetki Belgeleriyle topluma hizmet edeceğini vurguladı.
İsmail Özkarakaya, “Üyelerimizin mesleki gelişimleri ve şehrimizin geleceği için Meslek İçi Eğitimlerimiz bundan sonrada devam edecektir. Odamız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kentimizde ve ülkemizde kaliteli, sağlıklı, konforlu, güvenli ve ekonomik yapıların gerçekleştirilmesi için gerekli çalışmaları yapacaktır” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.